Havalandırma tekniği alanındaki uzmanlığımız

Havalandırma tekniği
Tüm Miele davlumbazların tamamı geçerli Avrupa standartlarını karşılamaktadır. Bu ürün özetinde yer alan hava ve ses gücü değerleri, temsili ve karşılaştırılabilir değerlerdir. Miele, tüm üyeleri gönüllü olan ve Avrupa standartları uyarınca hava ve ses gücü değerlerini ölçerek sonuçlarını kataloglarında yayımlayarak resmileştiren CECED'nin* (Avrupa Konseyi Yerli Alet Üreticileri) bir üyesidir. Güç verileri bu sayede şeffaf bir şekilde nihai müşteriye ulaştırılır.
Harici fan
Baca bağlantısında bulunan harici bir fan kullanımı sayesinde mutfaktaki sesler azaltılır. Fanlar bu durumda sıradan davlumbazlardaki gibi içeride değil, örn. bir dış duvara monte edilir. Ses seviyesini kayda değer azaltmak için en az 5-7 metrelik bir mesafe kullanmanızı öneririz. Fanlar ve davlumbazlar bir kontrol hattı üzerinden birbirine bağlanır. Bunun için Miele dış duvar (AWG 102*), tavan (DGG 102) veya duvar baca bağlantılı (ABLG 202) davlumbaz modelleri ile çözümler sunuyoruz.
Susturucu - huzurlu sessizlik
Miele davlumbazların çoğu seri olarak yüksek verimli bir akustik paket ile donatılmıştır ve dolayısıyla oldukça sessiz çalışır. Sonradan alınabilen aksesuar Miele DASD 150 susturucu sayesinde huzurlu bir sessizliğe sahip olabilirsiniz. Ses değerini 4,5 dB(A) re1pW'ye kadar düşüren bu aksesuar ile huzurlu bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz. Ayrıca, esnek bir şekilde de kullanılabilir. Hem hava çıkışı hem de turbo için kullanılabilir.
Duvar kutusu
Havayı dışarıya yönlendirmek amacıyla dış duvara bir duvar kutusu yerleştirilir. Sıradan çözümlerde, enerji kaybına sebep olan bir sıcaklık-soğukluk köprüsü meydana gelebilir. Örn., soğuk kış aylarında sistemine soğuk hava girebilir.
Tavan geçişi
Tahliye edilecek hava dışarı verilecekse, bir tavan geçişine ihtiyaç olacaktır. Miele, 22°'lik tavan eğimleri ve çeşitli tuğla seçenekleri için uygun olan farklı tipler (DDF 125/150 veya DDF 200) sunar. Yüksek kaliteli çelik gövde, hava koşullarına karşı dayanıklı bir kurşun çerçeveyle sarılmıştır.
Hava çıkış hortumu
Hava çıkışı ile kokular, nem ve sıcaklık etkili bir şekilde dışarıya yönlendirilir. Hava çıkışının yapısı ve özelliği, davlumbazın hava gücü ve ses oluşumu üzerinden önemli bir etkiye sahiptir. Bunun için en çok yuvarlak kanallar veya geniş çaplı özel düz kanallar tercih edilir. Miele, normal şartlarda 150 mm çapı öneriyor. Çok yüksek hava gücüne sahip davlumbazlar için ise 200 mm önerilir. Miele, bunun için spiral yüksekliği fazla olmayan Aluflex hortumları öneriyor. 150 ve 200 mm çapındaki Aluflex hortumlar DAS 150 ve DAS 200 hortumları, yangın koruma sınıfı B1'in gerekliliklerini karşılar.
AWG 102 için patent: DE 102 20 515 B4 Modele bağlı donanım özellikleri