Havalandırma tekniği alanındaki uzmanlığımız

Havalandırma tekniği
Tüm Miele davlumbazlar, geçerli Avrupa standartlarına göre test edilmiştir. Bu katalogda yer alan hava ve ses gücü değerleri, testleri yansıtan ve karşılaştırılabilir değerlerdir. Miele, 2009'dan beri CECED* (Avrupa Ev Aletleri Üreticileri Derneği) üyesidir ve bu doğrultuda tüm üyeler, hava ve ses gücü değerlerini geçerli Avrupa standartlarına göre ölçme ve kataloglarda yayınlama konusunda gönüllü bir yükümlülüğe tabidir. Bu şekilde makinelerin güç değerleri, müşteriye şeffaf şekilde ulaştırılmaktadır.
Harici fan
Baca bağlantısında bulunan harici bir fan kullanımı sayesinde mutfaktaki sesler azaltılır. Fanlar bu durumda sıradan davlumbazlardaki gibi içeride değil, örn. bir dış duvara monte edilir. Ses seviyesini kayda değer azaltmak için en az 5–7 metrelik bir mesafe kullanmanızı öneririz. Fanlar ve davlumbazlar bir kontrol hattı üzerinden birbirine bağlanır. Bunun için Miele dış duvar (AWG 102), tavan (DGG 102) veya duvar baca bağlantılı (ABLG 202) davlumbaz modelleri ile çözümler sunuyoruz.
Susturucu - huzurlu sessizlik
Miele davlumbazların çoğu, standart olarak yüksek verimli Silence (sessiz) pakedi ile donatılmıştır ve çok sessiz çalışır. Aksesuar olarak satın alınabilen Miele DASD 150 susturucu da ekstra sessizlik sağlar. Susturucu gürültü değerini 4,5 dB(A) re1pW'ye varan oranda azaltır ve daha sessiz bir çalışma ortamı yaratır. Ayrıca çok yönlü kullanılabilir. Hem baca bağlantılı hem de baca bağlantısız işletim için uygundur.
Duvar kutusu
Havayı dışarıya yönlendirmek amacıyla dış duvara bir duvar kutusu yerleştirilir. Sıradan çözümlerde, enerji kaybına sebep olan bir sıcaklık-soğukluk köprüsü meydana gelebilir. Örn., soğuk kış aylarında sistemine soğuk hava girebilir. Sızdırmaz bir geri tepme klapasına ile birlikte sunulan Miele duvar kutusu DMK 150 veya DMK 150-1 bunu engeller. Mıknatıslı bir kilit, binaya soğuk veya sıcak hava girmesini önler ve enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca örn. yaprak, kir vs. gibi yabancı maddelerin atık hava hattına girmesi engelleniyor. Duvar kutusunun lamelleri, hava akımı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Güç kaybı bu sayede asgari düzeye düşürülür ve hava akımı bina duvarından uzaklaştırılır.
Tavan geçişi
Tahliye edilecek hava dışarı verilecekse, bir tavan geçişine ihtiyaç olacaktır. Miele, 22°'lik tavan eğimleri ve çeşitli tuğla seçenekleri için uygun olan farklı tipler (DDF 125/150 veya DDF 200) sunar. Yüksek kaliteli çelik gövde, hava koşullarına karşı dayanıklı bir kurşun çerçeveyle sarılmıştır.
Hava çıkış hortumu
Hava çıkışı ile kokular, nem ve sıcaklık etkili bir şekilde dışarıya yönlendirilir. Hava çıkışının yapısı ve özelliği, davlumbazın hava gücü ve ses oluşumu üzerinden önemli bir etkiye sahiptir. Bunun için en çok yuvarlak kanallar veya geniş çaplı özel düz kanallar tercih edilir. Miele genel olarak 150 mm'lik bir çap önerir; çok yüksek hava gücüne sahip davlumbazlar için ise 200 mm önerilir. Miele, kapsamlı bir düz kanal ürün yelpazesine sahiptir. Ayrıntılı bilgilere aksesuar kataloğundan ulaşabilirsiniz.
Conseil Européen de la Construction d’appareils Domestiques Modele bağlı donanım özellikleri