Kişisel Verilerin Korunması

125 Haftalık Ek Garanti

125 haftalık Ek Garanti

Ücretsiz 125 haftalık ilave Ek Garantinizi (“Ek Garanti”) etkinleştirdiğiniz için teşekkürler! İlave garanti, 2 yıllık Miele garantisinin hemen ardından başlayarak 125 hafta daha uzatır.

Aşağıdaki sözleşme koşulları, kusur durumunda kanuni haklara bakılmaksızın ve bunları kısıtlamaksızın 125 haftalık ilave Ek Garanti için geçerlidir. Bu kanuni hakları kullanmak ücretsizdir.

 

1. Süre ve teminat başlangıcı

1.1      Miele Türkiye, cihazın satın alındığı tarihten itibaren geçerli olan 2 yıllık bir garanti sunar. 125 haftalık ilave Ek Garanti ile Miele Türkiye, garanti süresinin hemen ardından 125 hafta daha onarım masraflarını karşılar. Geçerlilik süresi, politika belgesinin ön yüzünde yer alır.

1.2      Politika belgesi e-posta ile sağlanacaktır.

1.3      Makinenin onarılması veya yedek parça sağlanması sözleşmenin süresini uzatmaz.

 

2. Koşullar

2.1      Makine, Türkiye’de doğrudan Miele veya Miele tarafından yetkilendirilmiş bir satıcından satın alınmış olmalıdır.

2.2      Ek Garantinin satın alındığı tarihte, cihazın konumu Türkiye olmalıdır.

2.3      Politika belgesi her hâlükârda yalnızca bir adet Miele makinesi için geçerli olup, devredilemezdir.

2.4      Makinenin mülkiyetinin değişmesi veya sahibinin farklı bir adrese taşınması hâlinde, politika belgesinin geçerli olmaya devam edebilmesi için Miele'nin bilgilendirilmesi gerekir.

2.5      125 haftalık Ek Garanti, tanımlı 125 Gala Edition modellerinde ücretsiz olarak sunulur. Cihazın satın alındığı tarihten itibaren 30 (otuz) gün içinde Miele Uygulaması üzerinden etkinleştirilmelidir.

Miele Uygulaması, Miele & Cie. KG tarafından sunulan ilave bir dijital hizmettir.

2.6      Ek Garanti kapsamındaki hizmetler yalnızca Türkiye sınırları içerisinde sunulabilecektir.

2.7      Ek Garanti kapsamındaki hizmetler yalnızca Miele Müşteri Hizmetleri veya Miele Türkiye tarafından yetkilendirilmiş bir servis acentesi tarafından verilebilir. Miele Müşteri Hizmetleri ile 444 11 22 telefon numarası üzerinden iletişime geçilebilir.

2.8      Miele tarafından talep edilmesi hâlinde satın alma faturası ve politika belgesi gösterilecektir.

2.9      Müşterinin Ek Garanti kapsamında bir talepte bulunma hakkı söz konusu değil ise, onarım masrafları ve sağlanan diğer hizmetler (örneğin cihazın incelenmesi) geçerli ücretlere göre faturalandırılacaktır.

2.10    Politika belgesine sahip cihaz, yalnızca ticari olmayan kullanım içindir.

2.11    Miele Türkiye dışında, bir AB ülkesinde (İrlanda Cumhuriyeti hariç) veya İsviçre'de satın alınan bir makine, farklı teknik özellikler nedeniyle kullanıma uygun olmayabilir veya kullanım kısıtlamalarına tabi olabilir, bu kapsamda Miele Türkiye’nin 2.1. Madde uyarınca hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

3. Teminat ve aralık

3.1      Makine arızaları, etkilenen parçaların onarılması veya değiştirilmesi yoluyla makul bir süre içinde ücretsiz olarak giderilecektir. Tüm yol masrafları, çağrı masrafları, işçilik ve yedek parça masrafları Miele Türkiye tarafından karşılanacaktır. Değiştirilen parçalar veya cihazlar Miele Türkiye'nin mülkiyetine geçecektir.

3.2      Makinenin onarım bedelinin kendi değerinden yüksek olması veya onarım mümkün olmaması hâlinde müşteriye aynı veya eşdeğer yeni bir makine verilecektir. Değiştirilen makine ile diğer makinelerin ve mevcut ev sisteminin iletişimi (bağlantısı) garanti edilemez. Alternatif olarak, talep edilmesi hâlinde makinenin uygun mevcut piyasa değeri iade edilebilir. Cihazın mevcut piyasa değerinin Miele tarafından iade edilmesi hâlinde politika belgesi geçersiz olur. Makinenin değiştirilmesi hâlinde politika belgesi ile sağlanan teminat süresinin kalan kısmı yeni cihaza aktarılır.

3.3      Ek Garanti, Miele Türkiye tarafından görevlendirilen teknik servis acentesinin ağır veya kasıtlı ihmalinden veya ölümcül yaralanma, fiziksel yaralanma veya sağlığa verilen zarardan kaynaklanan sorumluluktan kaynaklanan durumlar haricinde, Miele Türkiye'ye karşı başka herhangi bir hasar talebini kapsamaz.

3.4      Sarf malzemeleri ve aksesuarların tedariki bu anlaşma kapsamında değildir.

 

4. Sınırlamalar

Ek Garanti, arızanın aşağıdakilerden kaynaklandığı durumlarda onarım masraflarını karşılamayacaktır:

4.1.     İlgili güvenlik düzenlemelerine ve yazılı işletim ve kurulum talimatlarına uyulmayan uygunsuz kurulum.

4.2.     Uygun olmayan deterjan veya kimyasalların kullanımı gibi uygunsuz kullanım ve çalıştırmanın yanı sıra sıvı, inşaat tozu veya toner alımından kaynaklanan hasarlar.

4.3     

4.4      Taşıma, çarpma ve sarsılma, sert çevre koşulları veya doğal olaylar nedeniyle oluşan hasarlar gibi dış etkenler.

4.5      Miele tarafından eğitilmiş ve yetkilendirilmiş servis acenteleri tarafından gerçekleştirilmeyen onarımlar veya değiştirmeler.

4.6      Standart olmayan aksesuarlarda meydana gelen hasar ve Miele tarafından izin verilen orijinal Miele yedek parçalarının veya aksesuarlarının kullanılmaması.

4.7      Cam kırılması ve arızalı lambalar.

4.8      Üretici tarafından belirtilen toleransları aşan güç kaynağı koşullarındaki dalgalanmalar.

4.9      Temizlik ve bakım işlerinin işletim talimatlarına uygun olarak yapılmaması.

4.10    Çalıştırma talimatlarına göre ürün yaşam döngüsü boyunca düzenli olarak değiştirilmesi gereken akümülatörlerin ve bileşenlerin azalan yük performansı gibi kullanıma bağlı ve doğal aşınma ve yıpranmalar.

 

5. Verilerin korunması

Müşteri hizmetlerinin yerine getirilmesi bağlamında Miele kişisel verileri toplar ve işler. Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında daha fazla bilgi için lütfen https://shop.miele.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi-ve-islenmesi-politikasi adresindeki gizlilik bildirimimizi inceleyin.

 

6. Cayma Hakkı

Mesafeli satışlarda (internet, telefon, fax vb) herhangi bir sebep belirtmeksizin ürünü teslim aldığınız tarihten sonra 14  (on dört) gün içinde bu anlaşmadan cayma hakkınız vardır. Kurulum yapılan ürünlerde ise bu süre kurulum tarihi ile başlamaktadır. Cayma süresi, anlaşmanın başladığı tarihten itibaren 14 (on dört)  gün içinde sona erecektir. Cayma hakkını kullanmak için, bu anlaşmadan cayma kararınızı kesin bir beyanla (örneğin posta, faks veya e-posta ile gönderilen bir yazı) bize (Miele Türkiye, 444 11 22 ve info@miele.com.tr) kanallarından bildirmeniz gerekir. Ekteki örnek cayma formunu kullanabilirsiniz, ancak bu zorunlu değildir. Cayma süresine uymak için, cayma hakkınızı kullandığınıza ilişkin bildiriminizi cayma süresi dolmadan önce göndermeniz yeterlidir.

 

Caymanın etkileri

Bu anlaşmadan caymanız hâlinde, teslimat masrafları da dâhil olmak üzere (tarafımızca sunulan en ucuz standart teslimat türü dışında bir teslimat türü seçmenizden kaynaklanan ek masraflar hariç olmak üzere) sizden aldığımız tüm ödemeleri gecikmeksizin ve her hâlükârda bu anlaşmadan cayma kararınız hakkında bilgilendirildiğimiz günden itibaren en geç 14 (on dört) gün içinde size iade edeceğiz. Aksini açıkça kabul etmediğiniz sürece, söz konusu iade işlemini ilk işlem için kullandığınız ödeme yöntemini kullanarak gerçekleştireceğiz; her hâlükârda, söz konusu iadenin bir sonucu olarak herhangi bir ücrete maruz kalmayacaksınız.

Cayma süresi içinde hizmetlerin gerçekleştirilmesine başlanmasını talep etmişseniz, bize bu anlaşmadan caydığınızı bildirene kadar sağlanan hizmetlerle orantılı olarak, anlaşmanın tam kapsamına kıyasla bir tutar ödeyeceksiniz.

 

Örnek cayma formu

(Lütfen bu formu yalnızca sözleşmeden caymak istiyorsanız doldurun ve gönderin.)

  • Miele Türkiye, 444 11 22 ve info@miele.com.tr iletişim kanallarından birine:
  • Aşağıdaki malların satışına (*)/aşağıdaki hizmetin sağlanmasına (*) ilişkin sözleşmemden/sözleşmemizden (*) caydığımı/caydığımızı (*) bildiririm/bildiririz (*),
  • Sipariş tarihi (*)/teslim alma tarihi (*),
  • Tüketicinin/tüketicilerin adı, soyadı,
  • Tüketicinin/tüketicilerin adresi,
  • Tüketicinin/tüketicilerin imzası/imzaları (yalnızca bu form kâğıt üzerinde dolduruluyorsa),
  • Tarih

(*) İlgisiz olanı siliniz.

 

01/2024

 

 

20 yıl

 20 YILLIK KULLANIM ÖMRÜ TESTİ YAPILMIŞTIR.

Aşağıda sıralanan ürün serisinin geliştirme aşamasında Miele, ortalama bir evin 20 yıllık ortalama kullanımını simüle eden zorlu dayanıklılık testleri gerçekleştirmiştir. Test edilen her seri için test kapsamı aşağıda açıklanmıştır. Bu, piyasaya sürülen ürün serimizin 20 yıl boyunca dayanıklılığının güvencesini veya garantisini ifade etmez. Geliştirme aşamasında test edilmesine rağmen münferit makineler ara sıra servis gerektirebilir veya temel bileşenlerin onarılmasını ya da değiştirilmesini gerektirebilir. Bu bağlamda Miele ürününün genel satış koşulları içerisinde yasal garanti hükümleri ve - uygun olduğunda - ürün garantisine ilişkin ek hükümler uygulanır.

 ÇAMAŞIR MAKİNELERİ

MIELE, W 1 serisi çamaşır makinesinin (önden yüklemeli modeller) geliştirme aşamasında zorlu dayanıklılık testlerinde geliştirme modellerini ve temel bileşenlerini test etmiştir. MIELE tarafından yürütülen bu testlerin amacı, 20 yıllık bir süre boyunca ortalama kullanımı simüle etmektir.

Dayanıklılık testine ait test koşullarının belirlenmesinde araştırmalardan ve anketlerden öğrenilen ortalama tüketici alışkanlıkları temel alınmıştır. MIELE, temel olarak farklı programlarla toplam 5.000 yıkama döngüsü öngörür. Bu, 20 yıllık bir süre boyunca yılda 50 hafta kullanım ile haftada 5 yıkama döngüsüne karşılık gelir. Bundan elde edilen şartlar test koşullarına çevrilmiştir. Kesin test koşullarına ek olarak bunlar istatistiksel olarak güvenilir test sonuçları elde etmek için test edilecek test öğelerinin sayısını da belirler.

MIELE tarafından geliştirme aşamasında gerçekleştirilen bu testler, çalışanlarımız tarafından izlenir. İlgili sonuçlar tarafımızca kaydedilir ve değerlendirilir. Test sonuçlarıyla çamaşır makinesi serisinin güvenilirliğine dair belirtilen kriterler karşılanana kadar çamaşır makinesi serisi piyasaya sürülmez.

MIELE tarafından gerçekleştirilen "20 yıllık kullanım ömrü" testleri; kullanma kılavuzları, laboratuvar test talimatları ve tamamlayıcı fabrika standartları ile uygulanan kapsamlı bir konsepte dayanmaktadır. Bu konsept, bir operasyonel stabilite çalışmasının parçası olarak gözden geçirilmiştir ve bu konseptin eksiksiz olduğu, en gelmişmiş teknolojiye karşılık geldiği ve bu yaklaşımla ortalama bir hane tarafından ortalama kullanıma dayanarak çamaşır makinelerini 20 yıllık bir kullanım ömrü için test etmenin mümkün olduğu sonucuna varılmıştır (Fraunhofer Enstitüsü, Uzmanlık LBF- No. 307049  - ExW).

Bu, piyasaya sürülen çamaşır makinelerimizin 20 yıl boyunca dayanıklılığının güvencesini veya garantisini ifade etmez. Geliştirme aşamasında test edilmesine rağmen münferit makineler ara sıra servis gerektirebilir veya temel bileşenlerin onarılmasını ya da değiştirilmesini gerektirebilir. Bu bağlamda Miele ürününün genel satış koşulları içerisinde yasal garanti hükümleri ve - uygun olduğunda - ürün garantisine ilişkin ek hükümler uygulanır.

KURUTMA MAKİNELERİ

MIELE, T1 serisi kurutma makinesinin (ısı pompalı modeller) geliştirme aşamasında zorlu dayanıklılık testlerinde geliştirme modellerini ve temel bileşenlerini test etmiştir. MIELE tarafından yürütülen bu testlerin amacı, 20 yıllık bir süre boyunca ortalama kullanımı simüle etmektir.  

Dayanıklılık testine ait test koşullarının belirlenmesinde araştırmalardan ve anketlerden öğrenilen ortalama tüketici alışkanlıkları temel alınmıştır. MIELE, temel olarak farklı programlarla toplam 5.000 kurutma döngüsü öngörür. Bu, 20 yıllık bir süre boyunca yılda 50 hafta kullanım ile haftada 5 kurutma döngüsüne karşılık gelir. Bundan elde edilen şartlar test koşullarına çevrilmiştir. Kesin test koşullarına ek olarak bunlar istatistiksel olarak güvenilir test sonuçları elde etmek için test edilecek test öğelerinin sayısını da belirler. 
 
MIELE tarafından geliştirme aşamasında gerçekleştirilen bu testler, çalışanlarımız tarafından izlenir. İlgili sonuçlar tarafımızca kaydedilir ve değerlendirilir. Test sonuçlarıyla kurutma makinesi serisinin güvenilirliğine dair belirtilen kriterler karşılanana kadar kurutma makinesi serisi piyasaya sürülmez. 
 
MIELE tarafından gerçekleştirilen "20 yıllık kullanım ömrü" testleri; kullanma kılavuzları, laboratuvar test talimatları ve tamamlayıcı fabrika standartları ile uygulanan kapsamlı bir konsepte dayanmaktadır. Bu konsept, bir operasyonel stabilite çalışmasının parçası olarak gözden geçirilmiştir ve bu konseptin eksiksiz olduğu, en gelmişmiş teknolojiye karşılık geldiği ve bu yaklaşımla ortalama bir hane tarafından ortalama kullanıma dayanarak kurutma makinelerini 20 yıllık bir kullanım ömrü için test etmenin mümkün olduğu sonucuna varılmıştır (Fraunhofer Enstitüsü, Uzmanlık LBF- No. 308005).  

Bu, piyasaya sürülen kurutma makinelerimizin 20 yıl boyunca dayanıklılığının güvencesini veya garantisini ifade etmez. Geliştirme aşamasında test edilmesine rağmen münferit makineler ara sıra servis gerektirebilir veya temel bileşenlerin onarılmasını ya da değiştirilmesini gerektirebilir. Bu bağlamda Miele ürününün genel satış koşulları içerisinde yasal garanti hükümleri ve - uygun olduğunda - ürün garantisine ilişkin ek hükümler uygulanır.

KURUTMALI ÇAMAŞIR MAKİNELERİ 

MIELE, WT1 serisi kurutmalı çamaşır makinesinin (ısı pompalı modeller) geliştirme aşamasında zorlu dayanıklılık testlerinde geliştirme modellerini ve temel bileşenlerini test etmiştir. MIELE tarafından yürütülen bu testlerin amacı, 20 yıllık bir süre boyunca ortalama kullanımı simüle etmektir.  

Dayanıklılık testine ait test koşullarının belirlenmesinde araştırmalardan ve anketlerden öğrenilen ortalama tüketici alışkanlıkları temel alınmıştır. MIELE, temel olarak farklı programlarla toplam 5.000 yıkama ve 4.000 kurutma döngüsü öngörür. Bu, 20 yıllık bir süre boyunca yılda 50 hafta kullanım ile haftada 5 yıkama ve 4 kurutma döngüsüne karşılık gelir. Bundan elde edilen şartlar test koşullarına çevrilmiştir. Kesin test koşullarına ek olarak bunlar istatistiksel olarak güvenilir test sonuçları elde etmek için test edilecek test öğelerinin sayısını da belirler. 
 
MIELE tarafından geliştirme aşamasında gerçekleştirilen bu testler, çalışanlarımız tarafından izlenir. İlgili sonuçlar tarafımızca kaydedilir ve değerlendirilir. Test sonuçlarıyla kurutmalı çamaşır makinesi serisinin güvenilirliğine dair belirtilen kriterler karşılanana kadar kurutmalı çamaşır makinesi serisi piyasaya sürülmez. 
 
MIELE tarafından gerçekleştirilen "20 yıllık kullanım ömrü" testleri; kullanma kılavuzları, laboratuvar test talimatları ve tamamlayıcı fabrika standartları ile uygulanan kapsamlı bir konsepte dayanmaktadır. Bu konsept, bir operasyonel stabilite çalışmasının parçası olarak gözden geçirilmiştir ve bu konseptin eksiksiz olduğu, en gelmişmiş teknolojiye karşılık geldiği ve bu yaklaşımla ortalama bir hane tarafından ortalama kullanıma dayanarak kurutmalı çamaşır makinelerini 20 yıllık bir kullanım ömrü için test etmenin mümkün olduğu sonucuna varılmıştır (Fraunhofer Enstitüsü, Uzmanlık LBF- No. 308005). 

Bu, piyasaya sürülen kurutmalı çamaşır makinelerimizin 20 yıl boyunca dayanıklılığının güvencesini veya garantisini ifade etmez. Geliştirme aşamasında test edilmesine rağmen münferit makineler ara sıra servis gerektirebilir veya temel bileşenlerin onarılmasını ya da değiştirilmesini gerektirebilir. Bu bağlamda Miele ürününün genel satış koşulları içerisinde yasal garanti hükümleri ve - uygun olduğunda - ürün garantisine ilişkin ek hükümler uygulanır.
 

BULAŞIK MAKİNELERİ

G 5000 ve G 7000 bulaşık makinesi serilerinin geliştirme aşamasında Miele, modelleri ve temel parçaları zorlu dayanıklılık testlerinde test etmiştir. Miele tarafından gerçekleştirilen bu testlerin amacı, 20 yıllık süre boyunca ortalama kullanım ömrünü simüle etmektir.
MIELE, G 7000 serisi bulaşık makinesinin geliştirme aşamasında zorlu dayanıklılık testlerinde geliştirme modellerini ve temel bileşenlerini test etmiştir. MIELE tarafından yürütülen bu testlerin amacı, 20 yıllık bir süre boyunca ortalama kullanımı simüle etmektir.

Dayanıklılık testine ait test koşullarının belirlenmesinde araştırmalardan ve anketlerden öğrenilen ortalama tüketici alışkanlıkları temel alınmıştır. MIELE, temel olarak farklı programlarla toplam 5.600 bulaşık yıkama döngüsü öngörür. Bu, 20 yıllık bir süre boyunca yılda 50 hafta kullanım (280 döngü) ile haftada 5,6 bulaşık yıkama döngüsüne karşılık gelir. Bundan elde edilen şartlar test koşullarına çevrilmiştir. Kesin test koşullarına ek olarak bunlar istatistiksel olarak güvenilir test sonuçları elde etmek için test edilecek test öğelerinin sayısını da belirler.

MIELE tarafından geliştirme aşamasında gerçekleştirilen bu testler, çalışanlarımız tarafından izlenir. İlgili sonuçlar tarafımızca kaydedilir ve değerlendirilir. Test sonuçlarıyla bulaşık makinesi serisinin güvenilirliğine dair belirtilen kriterler karşılanana kadar bulaşık makinesi serisi piyasaya sürülmez.

MIELE tarafından gerçekleştirilen "20 yıllık kullanım ömrü" testleri; kullanma kılavuzları, laboratuvar test talimatları ve tamamlayıcı fabrika standartları ile uygulanan kapsamlı bir konsepte dayanmaktadır. Bu konsept, bir operasyonel stabilite çalışmasının parçası olarak gözden geçirilmiştir ve bu konseptin eksiksiz olduğu, en gelmişmiş teknolojiye karşılık geldiği ve bu yaklaşımla ortalama bir hane tarafından ortalama kullanıma dayanarak bulaşık makinelerini 20 yıllık bir kullanım ömrü için test etmenin mümkün olduğu sonucuna varılmıştır (Fraunhofer Enstitüsü, Uzmanlık LBF-Rapor No. 308595 – ExG, Nisan 2019).

Bu, piyasaya sürülen bulaşık makinelerimizin 20 yıl boyunca dayanıklılığının güvencesini veya garantisini ifade etmez. Geliştirme aşamasında test edilmesine rağmen münferit makineler ara sıra servis gerektirebilir veya temel bileşenlerin onarılmasını ya da değiştirilmesini gerektirebilir. Bu bağlamda yasal garanti hükümleri ve - uygun olduğunda - ürün garantisine ilişkin ek hükümler uygulanır.

FIRINLAR

MIELE, H 7000 serisi fırının geliştirme aşamasında zorlu dayanıklılık testlerinde temel bileşenlerini test etmiştir. MIELE tarafından yürütülen bu testlerin amacı, 20 yıllık bir süre boyunca fırınların ve mikrodalga fırınların temel fonksiyonlarının ortalama kullanımını simüle etmektir.  
 
Dayanıklılık testine ait test koşullarının belirlenmesinde araştırmalardan ve anketlerden öğrenilen ortalama tüketici alışkanlıkları temel alınmıştır. MIELE, çeşitli çalışma modlarında fırınlar için toplam 2160 saat, mikrodalga fonksiyonlu fırınlar için toplam 3160 saat kullanım öngörür. Bu, yılda 108 saat fırın kullanımına ve yılda 158 saat mikrodalga fonksiyonlu fırın kullanımına karşılık gelir (fırının 108 saat kullanımı ve mikrodalga fonksiyonunun 50 saat kullanımı). Ayrıca, 3 pirolitik temizleme döngüsü göz önünde bulundurulmuştur. Bundan elde edilen şartlar test koşullarına çevrilmiştir. Kesin test koşullarına ek olarak bunlar istatistiksel olarak güvenilir test sonuçları elde etmek için test edilecek test öğelerinin sayısını da belirler. 
 
MIELE tarafından geliştirme aşamasında gerçekleştirilen bu testler, çalışanlarımız tarafından izlenir. İlgili sonuçlar tarafımızca kaydedilir ve değerlendirilir. Test sonuçlarıyla fırın serisinin temel bileşenlerinin güvenilirliğine dair belirtilen kriterler karşılanana kadar seri piyasaya sürülmez. Temel bileşenler, ürünün ilgili temel işlevlerinin doğru kullanımı için gerekli olan tüm ana bileşenlerdir. 
 
MIELE tarafından gerçekleştirilen "20 yıllık kullanım ömrü" testleri; kullanma kılavuzları, laboratuvar test talimatları ve tamamlayıcı fabrika standartları ile uygulanan kapsamlı bir konsepte dayanmaktadır. Bu konsept, bir operasyonel stabilite çalışmasının parçası olarak gözden geçirilmiştir ve bu konseptin eksiksiz olduğu, en gelmişmiş teknolojiye karşılık geldiği ve bu yaklaşımla ortalama bir hane tarafından ortalama kullanıma dayanarak ürünün temel fonksiyonlarını 20 yıllık bir kullanım ömrü için test etmenin mümkün olduğu sonucuna varılmıştır (Fraunhofer Enstitüsü, Uzmanlık, LBF-No. 308005 - ExÖ). 
 
Bu, piyasaya sürülen fırın ve mikrodalga fırınlarımızın 20 yıl boyunca dayanıklılığının güvencesini veya garantisini ifade etmez. Geliştirme aşamasında temel bileşenlerin test edilmesine rağmen münferit makineler ara sıra servis gerektirebilir veya temel bileşenlerin değiştirilmesini gerektirebilir. Bu bağlamda Miele ürününün genel satış koşulları içerisinde yasal garanti hükümleri ve - uygun olduğunda - ürün garantisine ilişkin ek hükümler uygulanır.

BUHARLI FIRINLAR

MIELE, DGC (pişirme fonksiyonlu buharlı fırın) ve DGM (mikrodalga buharlı fırın) kombi ürünleri dâhil olmak üzere DG 7000 serisi buharlı fırının geliştirme aşamasında zorlu dayanıklılık testlerinde temel bileşenlerini test etmiştir. MIELE tarafından yürütülen bu testlerin amacı, 20 yıllık bir süre boyunca buharlı fırınların temel fonksiyonlarının ortalama kullanımını simüle etmektir.  
 
Dayanıklılık testine ait test koşullarının belirlenmesinde araştırmalardan ve anketlerden öğrenilen ortalama tüketici alışkanlıkları temel alınmıştır. MIELE, her biri çeşitli çalışma modlarında test edilmiş buharlı fırınlar için toplam 2500 saat, pişirme fonksiyonlu buharlı fırınlar (DGC) için toplam 4700 saat ve mikrodalga fonksiyonlu buharlı fırınlar (DGM) için toplam 3500 saat kullanım öngörür. Bu, yılda 125 saatlik buharlı fırın (DG) kullanımına, 235 saatlik buharlı fırın veya pişirme kullanımına (DGC) ve yılda 175 saatlik buharlı fırın veya mikrodalga fonksiyonu kullanımına (DGM) karşılık gelir. Bundan elde edilen şartlar test koşullarına çevrilmiştir. Kesin test koşullarına ek olarak bunlar istatistiksel olarak güvenilir test sonuçları elde etmek için test edilecek test öğelerinin sayısını da belirler. 
 
MIELE tarafından geliştirme aşamasında gerçekleştirilen bu testler, çalışanlarımız tarafından izlenir. İlgili sonuçlar tarafımızca kaydedilir ve değerlendirilir. Test sonuçlarıyla buharlı fırın serisinin temel bileşenlerinin güvenilirliğine dair belirtilen kriterler karşılanana kadar seri piyasaya sürülmez. Temel bileşenler, ürünün ilgili temel işlevlerinin doğru kullanımı için gerekli olan tüm ana bileşenlerdir. 
 
MIELE tarafından gerçekleştirilen "20 yıllık kullanım ömrü" testleri; kullanma kılavuzları, laboratuvar test talimatları ve tamamlayıcı fabrika standartları ile uygulanan kapsamlı bir konsepte dayanmaktadır. Bu konsept, bir operasyonel stabilite çalışmasının parçası olarak gözden geçirilmiştir ve bu konseptin eksiksiz olduğu, en gelmişmiş teknolojiye karşılık geldiği ve bu yaklaşımla ortalama bir hane tarafından ortalama kullanıma dayanarak ürünün temel fonksiyonlarını 20 yıllık bir kullanım ömrü için test etmenin mümkün olduğu sonucuna varılmıştır (Fraunhofer Enstitüsü, Uzmanlık, LBF-No. 308234). 
 
Bu, buharlı fırınlarımızın 20 yıl boyunca dayanıklılığının güvencesini veya garantisini ifade etmez. Geliştirme aşamasında temel bileşenlerin test edilmesine rağmen münferit makineler ara sıra servis gerektirebilir veya temel bileşenlerin değiştirilmesini gerektirebilir. Bu bağlamda Miele ürününün genel satış koşulları içerisinde yasal garanti hükümleri ve - uygun olduğunda - ürün garantisine ilişkin ek hükümler uygulanır.

MİKRODALGALAR

MIELE, M 7000 serisi mikrodalganın geliştirme aşamasında zorlu dayanıklılık testlerinde temel bileşenlerini test etmiştir. MIELE tarafından yürütülen bu testlerin amacı, 20 yıllık bir süre boyunca mikrodalgaların temel fonksiyonlarının ortalama kullanımını simüle etmektir.  
 
Dayanıklılık testine ait test koşullarının belirlenmesinde araştırmalardan ve anketlerden öğrenilen ortalama tüketici alışkanlıkları temel alınmıştır. MIELE, çeşitli çalışma modlarında toplam 1000 saatlik kullanım öngörür. Bu, yılda 50 saatlik mikrodalga kullanımına karşılık gelir. Bundan elde edilen şartlar test koşullarına çevrilmiştir. Kesin test koşullarına ek olarak bunlar istatistiksel olarak güvenilir test sonuçları elde etmek için test edilecek test öğelerinin sayısını da belirler. 
 
MIELE tarafından geliştirme aşamasında gerçekleştirilen bu testler, çalışanlarımız tarafından izlenir. İlgili sonuçlar tarafımızca kaydedilir ve değerlendirilir. Test sonuçlarıyla mikrodalga serisinin temel bileşenlerinin güvenilirliğine dair belirtilen kriterler karşılanana kadar seri piyasaya sürülmez. Temel bileşenler, ürünün ilgili temel işlevlerinin doğru kullanımı için gerekli olan tüm ana bileşenlerdir. 
 
MIELE tarafından gerçekleştirilen "20 yıllık kullanım ömrü" testleri; kullanma kılavuzları, laboratuvar test talimatları ve tamamlayıcı fabrika standartları ile uygulanan kapsamlı bir konsepte dayanmaktadır. Bu konsept, bir operasyonel stabilite çalışmasının parçası olarak gözden geçirilmiştir ve bu konseptin eksiksiz olduğu, en gelmişmiş teknolojiye karşılık geldiği ve bu yaklaşımla ortalama bir hane tarafından ortalama kullanıma dayanarak ürünün temel fonksiyonlarını 20 yıllık bir kullanım ömrü için test etmenin mümkün olduğu sonucuna varılmıştır. (Fraunhofer Enstitüsü, Uzmanlık, LBF-No. 308005).   
 
Bu, mikrodalgalarımızın 20 yıl boyunca dayanıklılığının güvencesini veya garantisini ifade etmez. Geliştirme aşamasında temel bileşenlerin test edilmesine rağmen münferit makineler ara sıra servis gerektirebilir veya temel bileşenlerin değiştirilmesini gerektirebilir. Bu bağlamda Miele ürününün genel satış koşulları içerisinde yasal garanti hükümleri ve - uygun olduğunda - ürün garantisine ilişkin ek hükümler uygulanır.

 

ANKASTRE VAKUMLAMA ÇEKMECELERİ

MIELE, EVS 7000 serisi vakumlama çekmecesinin geliştirme aşamasında zorlu dayanıklılık testlerinde temel bileşenlerini test etmiştir. MIELE tarafından yürütülen bu testlerin amacı, 20 yıllık bir süre boyunca vakumlama çekmecelerin temel fonksiyonlarının ortalama kullanımını simüle etmektir.  
 
Dayanıklılık testine ait test koşullarının belirlenmesinde araştırmalardan ve anketlerden öğrenilen ortalama tüketici alışkanlıkları temel alınmıştır. MIELE, her biri çeşitli çalışma modlarında test edilmiş EVS 7000 vakumlama çekmeceleri için toplam 120 saatlik kullanım (kaynaklama dâhil 7.000 vakumlama döngüsünü ifade eder) öngörür. Bu, yılda bir dakika için 350 vakumlama çekmecesi kullanımına karşılık gelir. Bundan elde edilen şartlar test koşullarına çevrilmiştir. Kesin test koşullarına ek olarak bunlar istatistiksel olarak güvenilir test sonuçları elde etmek için test edilecek test öğelerinin sayısını da belirler. 
 
MIELE tarafından geliştirme aşamasında gerçekleştirilen bu testler, çalışanlarımız tarafından izlenir. İlgili sonuçlar tarafımızca kaydedilir ve değerlendirilir. Test sonuçlarıyla vakumlama çekmecesi serisinin temel bileşenlerinin güvenilirliğine dair belirtilen kriterler karşılanana kadar seri piyasaya sürülmez. Temel bileşenler, ürünün ilgili temel işlevlerinin doğru kullanımı için gerekli olan tüm ana bileşenlerdir. 
 
MIELE tarafından gerçekleştirilen "20 yıllık kullanım ömrü" testleri; kullanma kılavuzları, laboratuvar test talimatları ve tamamlayıcı fabrika standartları ile uygulanan kapsamlı bir konsepte dayanmaktadır. Bu konsept, bir operasyonel stabilite çalışmasının parçası olarak gözden geçirilmiştir ve bu konseptin eksiksiz olduğu, en gelmişmiş teknolojiye karşılık geldiği ve bu yaklaşımla ortalama bir hane tarafından ortalama kullanıma dayanarak ürünün temel fonksiyonlarını 20 yıllık bir kullanım ömrü için test etmenin mümkün olduğu sonucuna varılmıştır (Fraunhofer Enstitüsü, Uzmanlık, LBF-No. 308234).  
 
Bu, vakumlama çekmecelerimizin 20 yıl boyunca dayanıklılığının güvencesini veya garantisini ifade etmez. Geliştirme aşamasında temel bileşenlerin test edilmesine rağmen münferit makineler ara sıra servis gerektirebilir veya temel bileşenlerin değiştirilmesini gerektirebilir. Bu bağlamda Miele ürününün genel satış koşulları içerisinde yasal garanti hükümleri ve - uygun olduğunda - ürün garantisine ilişkin ek hükümler uygulanır.

GURME ISITMA ÇEKMECELERİ

MIELE, ESW7000 serisi ısıtma çekmecesinin serinin geliştirilme aşamasında zorlu dayanıklılık testlerinde temel bileşenlerini test etmiştir. MIELE tarafından yürütülen bu testlerin amacı, 20 yıllık bir süre boyunca ısıtma çekmecelerin temel fonksiyonlarının ortalama kullanımını simüle etmektir.

Dayanıklılık testine ait test koşullarının belirlenmesinde araştırmalardan ve anketlerden öğrenilen ortalama tüketici alışkanlıkları temel alınmıştır. MIELE, temel olarak farklı hız ayarlarıyla toplam 7.500 kullanım saati öngörür. Bu, 20 yıllık bir süre boyunca yılda 375 saat ile sonuçlanacak şekilde 50 hafta içinde haftada 450 dakikalık kullanıma karşılık gelir. Bundan elde edilen şartlar test koşullarına çevrilmiştir. Kesin test koşullarına ek olarak bunlar istatistiksel olarak güvenilir test sonuçları elde etmek için test edilecek test öğelerinin sayısını da belirler. 
 
MIELE tarafından geliştirme aşamasında gerçekleştirilen bu testler, çalışanlarımız tarafından izlenir. İlgili sonuçlar tarafımızca kaydedilir ve değerlendirilir. Test sonuçlarıyla ısıtma çekmecesinin serisinin güvenilirliğine dair belirtilen kriterler karşılanana kadar ısıtma çekmecesi serisi piyasaya sürülmez. 
 
MIELE tarafından gerçekleştirilen "20 yıllık kullanım ömrü" testleri; kullanma kılavuzları, laboratuvar test talimatları ve tamamlayıcı fabrika standartları ile uygulanan kapsamlı bir konsepte dayanmaktadır. Bu konsept, bir operasyonel stabilite çalışmasının parçası olarak gözden geçirilmiştir ve bu konseptin eksiksiz olduğu, en gelmişmiş teknolojiye karşılık geldiği ve bu yaklaşımla ortalama bir hane tarafından ortalama kullanıma dayanarak ısıtma çekmecelerinin temel fonksiyonlarını 20 yıllık bir kullanım ömrü için test etmenin mümkün olduğu sonucuna varılmıştır (Fraunhofer Enstitüsü, Uzmanlık, LBF-No. 308234).  
 
Bu, ısıtma çekmecelerimizin 20 yıl boyunca dayanıklılığının güvencesini veya garantisini ifade etmez. Geliştirme aşamasında test edilmesine rağmen münferit ürünler ara sıra servis gerektirebilir veya temel bileşenlerin değiştirilmesini gerektirebilir. Bu bağlamda Miele ürününün genel satış koşulları içerisinde yasal garanti hükümleri ve - uygun olduğunda - ürün garantisine ilişkin ek hükümler uygulanır.

ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER


Classic C 1, Compact C 1, Compact C 2, Complete C 2, Complete C 3, Blizzard CX 1, Swing H 1, Dynamic U 1

MIELE, şebeke elektriğiyle çalışan torbalı elektrikli süpürgenin (Classic C 1, Compact C 1, Compact C 2, Complete C 2, Complete C 3 ve Blizzard CX 1) geliştirme aşamasında zorlu dayanıklılık testlerinde modellerini ve temel bileşenlerini test etmiştir. MIELE tarafından yürütülen bu testlerin amacı, 20 yıllık bir süre boyunca ortalama kullanımı simüle etmektir.

Dayanıklılık testine ait test koşullarının belirlenmesinde araştırmalardan ve anketlerden öğrenilen ortalama tüketici alışkanlıkları temel alınmıştır. MIELE, temel olarak cihazın toplam 750 saat çalışması döngüsü öngörür. Bu, 20 yıllık bir süre boyunca yılda 50 hafta kullanım ile haftada 45 dakika kullanıma karşılık gelir. Bundan elde edilen şartlar test koşullarına çevrilmiştir. Kesin test koşullarına ek olarak bunlar istatistiksel olarak güvenilir test sonuçları elde etmek için test edilecek test öğelerinin sayısını da belirler.

MIELE tarafından geliştirme aşamasında gerçekleştirilen bu testler, çalışanlarımız tarafından izlenir. İlgili sonuçlar tarafımızca kaydedilir ve değerlendirilir. Test sonuçlarıyla yukarıda bahsedilen elektrikli süpürge serisinin güvenilirliğine dair belirtilen kriterler karşılanana kadar yukarıda bahsedilen elektrikli süpürge serisi piyasaya sürülmez.

MIELE tarafından gerçekleştirilen "20 yıllık kullanım ömrü" testleri; kullanma kılavuzları, laboratuvar test talimatları ve tamamlayıcı fabrika standartları ile uygulanan kapsamlı bir konsepte dayanmaktadır. Bu konsept, bir operasyonel stabilite çalışmasının parçası olarak gözden geçirilmiştir ve bu konseptin eksiksiz olduğu, en gelmişmiş teknolojiye karşılık geldiği ve bu yaklaşımla ortalama bir hane tarafından ortalama kullanıma dayanarak şebeke elektriğiyle çalışan elektrikli süpürgenin 20 yıllık bir kullanım ömrü için test etmenin mümkün olduğu sonucuna varılmıştır (Fraunhofer Enstitüsü, LBF-Rapor No. 307530 – Uzmanlık Zemin Bakımı).

Bu, bahsedilen elektrikli süpürgelerin 20 yıl boyunca dayanıklılığının güvencesini veya garantisini ifade etmez. Geliştirme aşamasında test edilmesine rağmen münferit makineler ara sıra servis gerektirebilir veya temel bileşenlerin değiştirilmesini gerektirebilir. Bu bağlamda Miele ürününün genel satış koşulları içerisinde yasal garanti hükümleri ve - uygun olduğunda - ürün garantisine ilişkin ek hükümler uygulanır.

DİĞER SORUMLULUK RETLERİ

10.000 saatlik sorumluluk reddi ( 10.000 saate kadar test yapıyoruz) :

W 1 Miele serisi çamaşır makinelerinin ve T1 serisi kurutma makinelerinin geliştirme aşamasında 10.000 saat boyunca modeller ve ana bileşenler test edilmiştir.

3.300 küvet sorumluluk reddi  ( 3300 küvet su tasarrufu):

Beklenen kullanım ömrü boyunca makinelerimiz 596.484* litre temiz su veya 3977 küvet tasarrufu sağlar.  Elde yıkamaya kıyasla 20 yılda 14 standart yer ayarıyla haftada 5 durulama döngüsü (ortalama 150 l'lik bir küvet).

3x araba motoru sorumluluk reddi ( Çamaşır makinesi motorlarımız, bazı araba motorlarından 3 kata kadar daha uzun süre test edilir.):

W 1 Miele serisi çamaşır makinelerinin ve T1 serisi kurutma makinelerinin geliştirme aşamasında 10.000 saat boyunca modeller ve ana bileşenler test edilmiştir.

Aydınlatma Metinleri

Kişisel Verilerin Korunması Politikası

Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası

Miele Elektrikli Aletler Dış Ticaret ve Pazarlama Limited Şirketi

Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası

 

Doküman Bilgileri

Doküman Adı:

Miele Elektrikli Aletler Dış Ticaret ve Pazarlama Limited Şirketi Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası

Hedef Kitle

Miele Elektrikli Aletler Dış Ticaret ve Pazarlama Limited Şirketi tarafından kişisel verileri işlenen tüm gerçek kişiler

Referans / Gerekçe

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve sair ilgili ikincil düzenlemeler

Onaylayan:

Miele Elektrikli Aletler Dış Ticaret ve Pazarlama Limited Şirketi Müdürler Kurulu

 

İşbu Politika’nın hazırlanmış olduğu Türkçe dilindeki hali ile herhangi bir çeviri hali arasında bir uyuşmazlık çıktığı hallerde, Türkçe metin dikkate alınmalıdır.

İşbu belge Miele Elektrikli Aletler Dış Ticaret ve Pazarlama Limited Şirketi’nin yazılı izni olmaksızın çoğaltılıp dağıtılamaz.

 

MİELE ELEKTRİKLİ ALETLER DIŞ TİCARET VE PAZARLAMA LİMİTED ŞİRKETİ

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ POLİTİKASI

1.       POLİTİKA’NIN AMACI VE GİZLİLİK TAAHHÜDÜ

1.1.  

Başta özel hayatınızın gizliliği olmak üzere, kişisel verilerinizin işlenmesinde temel hak ve özgürlükleriniz ile mahremiyetinizi korumak ve bu kapsamda kişisel verilerinizin güvenliğini temin etmek, Miele Elektrikli Aletler Dış Ticaret ve Pazarlama Limited Şirketi’nin (“Şirket”) en öncelikli değerleri ve amaçları arasında yer almaktadır. Bu kapsamda, işbu Miele Elektrikli Aletler Dış Ticaret ve Pazarlama Limited Şirketi Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası (“Politika”) çerçevesinde Şirketimiz tarafından gerçekleştirilen kişisel veri işleme faaliyetlerinin yürütülmesinde benimsenen ilkeler ve Şirketimizin veri işleme faaliyetlerinin başta 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu olmak üzere ilgili ikincil düzenleme ve uygulamalara uyumu bakımından benimsenen temel prensipler açıklanmakta ve böylelikle Şirketimiz, kişisel veri sahipleri olarak sizleri bilgilendirerek gerekli şeffaflığı sağlamaktadır.

1.2.  

Şirketimiz bu kapsamda, tam sorumluluk bilinci ile kişisel verilerinizi ilgili mevzuata, işbu Politika’ya ve Politika’ya bağlı olarak uygulanacak prosedürlere uygun olarak işlemeyi ve korumayı taahhüt etmektedir.

2.       POLİTİKA’NIN KAPSAMI

2.1.  

İşbu Politika, kişisel verileri işlenen tüm gerçek kişilerin otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla işlenen tüm kişisel verilerine ilişkindir.

2.2.  

İşbu Politika, Şirket’in işlemekte olduğu kişisel verilere yönelik tüm veri işleme faaliyetlerini kapsar ve söz konusu faaliyetlere uygulanır.

2.3.  

İşbu Politika, kişisel veri niteliği taşımayan verilere uygulanmaz.

2.4.  

İşbu Politika, ilgili mevzuatın gerektirmesi halinde yahut Şirket’in gerekli gördüğü hallerde zaman zaman Müdürler Kurulu onayı ile değiştirilebilir.

2.5.  

İlgili mevzuat düzenlemeleri ve işbu Politika arasında bir uyumsuzluk olması halinde ilgili mevzuat düzenlemeleri esas alınır.

3.       TANIMLAR

İşbu Politika’da geçen tanımlar aşağıdaki anlamları ihtiva etmektedir:

“Açık Rıza”

Belirli bir konuya ilişkin bilgilendirilmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan rıza,

“Aydınlatma Yükümlülüğü”

Kişisel Veri’lerin elde edilmesi sırasında Veri Sorumlusu veya yetkilendirdiği kişilerin, İlgili Kişi’lere KVKK’nın 10’uncu maddesi ve Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ kapsamında bilgi vermesine ilişki yükümlülük,

“İlgili Kişi”

Şirket tarafından veya Şirket adına yetkilendirilmiş kişiler / kurumlar tarafından Kişisel Veri’leri işlenen gerçek kişiler,

“İmha”

 

Kişisel Veri’lerin silinmesi, yok edilmesi veya anonim hale getirilmesi,

“Kişisel Veri”

Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi (işbu Politika kapsamında “Kişisel Veri” ifadesi uygun olduğu ölçüde aşağıda tanımlanan “Özel Nitelikli Kişisel Veri’leri” de kapsamaktadır),

“Kişisel Verilerin İşlenmesi”

Kişisel Veri’lerin tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hale getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veri üzerinde yapılan her türlü işlem,

“Komite”

Şirket’in Kişisel Verilerin Korunması Komitesi,

“Kurul”

Kişisel Verileri Koruma Kurulu,

“Kurum”

Kişisel Verileri Koruma Kurumu,

“KVKK”

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu,

“KVK Düzenlemeleri”

KVKK ile yürürlükte bulunan Kişisel Veri’lerin korunmasına ilişkin uygulanabilir uluslararası sözleşmeler, ilgili kanun ve düzenlemeler, Kurul kararları, Kurum rehberleri, sair düzenleyici ve denetleyici otorite, mahkeme ve diğer resmi makam kararları / talimatları ile ileride yürürlüğe girebilecek olan Kişisel Veri’lerin korunması alanındaki tüm düzenlemeler ve bunlarda yapılacak değişiklikler,

“KVK Politikaları”

Şirket’in Kişisel Veri’lerin korunması konusunda çıkardığı politikalar,

“KVK Prosedürleri”

Şirket’in, Şirket çalışanlarının ve Komite’nin KVK Politikaları kapsamında uyması gereken yükümlülükleri belirleyen prosedürler,

“Özel Nitelikli Kişisel Veri”

Kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik veriler,

“Veri İşleyen”

Veri Sorumlusu’nun verdiği yetkiye dayanarak onun adına Kişisel Veri’leri işleyen gerçek veya tüzel kişi,

“Veri Sorumlusu”

 

Kişisel Veri’lerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişi

anlamına gelmektedir.

4.       KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ’NİN TEMEL İLKELERİ

4.1.  

Kişisel Veri’lerin Hukuka ve Dürüstlük Kurallarına Uygun Olarak İşlenmesi

 

Şirket, Kişisel Veri’leri, hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun ve ölçülülük esasına dayalı olarak işler. Şirket, Kişisel Veri’leri bu kapsamda Şirket’in iş faaliyetlerinin gerektirdiği ölçüde ve bunlarla sınırlı olarak işler.

4.2.  

Kişisel Veri’lerin Doğru ve Gerektiğinde Güncel Olmasının Sağlanması

 

Şirket, Kişisel Veri’lerin işlendiği süre boyunca eksiksiz, doğru ve güncel olması için gerekli her türlü önlemi alır. Bu kapsamda Şirket, Kişisel Veri’lerin doğruluğunun ve güncelliğinin sağlanmasına ilişkin gerekli mekanizmaları kurar ve İlgili Kişi’nin KVKK Düzenlemeleri kapsamında Kişisel Veri’lerine yönelik değişiklik talepleri uyarınca ilgili Kişisel Veri’leri günceller.

4.3.  

Kişisel Veri’lerin Belirli, Açık ve Meşru Amaçlar Doğrultusunda İşlenmesi

 

Kişisel Verilerin İşlenmesi’nden önce Şirket tarafından Kişisel Veri’lerin hangi amaçla işleneceği belirlenir. Bu kapsamda Şirket, Kişisel Veri’lerin işlenme amaçlarını açıkça ortaya koymakta ve Kişisel Veri’leri iş faaliyetleri doğrultusunda bu faaliyetlerle bağlantılı amaçlar kapsamında işler. Bu doğrultuda İlgili Kişi’ler KVK Düzenlemeleri uyarınca bilgilendirilir ve gerekli hallerde söz konusu kişilerin Açık Rıza’ları temin edilir.

4.4.  

Kişisel Veri’lerin İşlendikleri Amaçla Bağlantılı, Sınırlı ve Ölçülü Olması

 

Şirket, Kişisel Veri’leri yalnızca iş faaliyetlerinin gerektirdiği nitelikte ve ölçüde toplar ve belirlenen amaçlarla sınırlı olarak işler. Bu doğrultuda Şirket, belirlenen amaçların gerçekleştirilmesiyle ilgili olmayan veya ihtiyaç duyulmayan Kişisel Veri’leri işlemekten kaçınır.

4.5.  

Kişisel Veri’lerin İlgili Mevzuatta Öngörülen veya İşlendikleri Amaç için Gerekli Olan Süre Kadar Muhafaza Edilmesi

4.5.1.   

Şirket, Kişisel Veri’leri işlendikleri amaç için gerekli olan ve ilgili yasal mevzuatta öngörülen minimum süre kadar muhafaza eder. Bu kapsamda Şirket, öncelikle ilgili mevzuatta kişisel verilerin saklanması için bir süre öngörülüp öngörülmediğini tespit eder ve bir süre belirlenmişse bu süreye uygun davranır. Yasal bir süre mevcut değil ise Kişisel Veriler işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar saklanır.

4.5.2.   

Kişisel Veriler belirlenen saklama sürelerinin sonunda periyodik İmha sürelerine veya İlgili Kişi başvurusuna uygun olarak ve belirlenen İmha yöntemleri (silme ve/veya yok etme ve/veya anonimleştirme) ile İmha edilir. Bu durumda, Şirket’in Kişisel Veri’leri aktardığı üçüncü kişilerin de Kişisel Veri’leri silmesi, yok etmesi yahut anonim hale getirmesi sağlanır.

4.5.3.   

İmha süreçlerinin işletilmesinden Komite sorumludur. Bu kapsamda gerekli prosedür Komite tarafından oluşturulur.

5.       KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ

Kişisel Veriler Şirket tarafından ancak aşağıda belirtilen usul ve esaslar kapsamında işlenebilir.

5.1.  

Açık Rıza

5.1.1.   

Kişisel Veriler, yalnızca aşağıda yer alan diğer Kişisel Veri işleme şartlarından herhangi birinin mevcut olmaması halinde İlgili Kişi’nin Açık Rıza’sı ile işlenir.

5.1.2.   

Bu halde Kişisel Veriler, İlgili Kişi’lere Aydınlatma Yükümlülüğü’nün yerine getirilmesi çerçevesinde yapılacak bilgilendirme sonrası ve İlgili Kişi’lerin özgür iradeleri ile Açık Rıza vermeleri halinde işlenir.

5.1.3.   

İlgili Kişi’lerden Açık Rıza, KVK Düzenlemeleri’ne uygun yöntemlerle temin edilir. Açık Rızalar ispatlanabilir şekilde Şirket tarafından KVK Düzenlemeleri kapsamında gereken süre ile muhafaza edilir.

5.1.4.   

Komite, tüm Kişisel Veri İşlenmesi süreçleri bakımından Aydınlatma Yükümlülüğü’nün yerine getirilmesini ve gerektiğinde Açık Rıza’nın alınmasını ve alınan Açık Rıza’nın muhafazasını sağlamakla yükümlüdür. Kişisel Veri işleyen tüm departman çalışanları Komite’nin talimatlarına, işbu Politika’ya ve KVK Prosedürleri’ne uymakla yükümlüdür.

5.2.  

Kanunlarda Açıkça Öngörülmesi

 

İlgili Kişi’nin Kişisel Veri’leri, Kişisel Verilerin İşlenmesi’ne ilişkin kanunda açıkça öngörülmekte ise diğer bir ifade ile ilgili kanunda Kişisel Verilerin İşlenmesi’ne ilişkin açıkça bir hüküm bulunması halinde işbu veri işleme şartının kapsamında işlenir.

5.3.  

Fiili İmkansızlık Sebebiyle İlgili Kişi’nin Açık Rızasının Alınamaması

 

Fiili imkansızlık nedeniyle Açık Rıza’sını açıklayamayacak durumda olan veya Açık Rıza’sına geçerlilik tanınamayacak olan kişinin kendisinin ya da başka bir kişinin hayatı veya beden bütünlüğünü korumak için Kişisel Veri’lerinin işlenmesi zorunlu olması halinde İlgili Kişi’nin Kişisel Veri’leri işbu veri işleme şartının kapsamında işlenir.

5.4.  

Sözleşmenin Kurulması veya İfasıyla Doğrudan İlgi Olması

 

İlgili Kişi’nin taraf olduğu bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, Kişisel Verilerin İşlenmesi’nin gerekli olması halinde İlgili Kişi’nin Kişisel Veri’leri işbu veri işleme şartının kapsamında işlenir.

5.5.  

Şirket’in Hukuki Yükümlülüğünü Yerine Getirmesi

 

Şirket’in hukuki yükümlülüklerini yerine getirmesi için Kişisel Veri işlemenin zorunlu olması halinde İlgili Kişi’nin Kişisel Veri’leri işbu veri işleme şartının kapsamında işlenir.

5.6.  

İlgili Kişi’nin Kişisel Veri’sini Alenileştirmesi

 

İlgili Kişi’nin Kişisel Veri’sini alenileştirmiş olması halinde ilgili Kişisel Veri’ler alenileştirme amacıyla sınırlı olarak işbu veri işleme şartının kapsamında işlenir.

5.7.  

Bir Hakkın Tesisi veya Korunması için Kişisel Veri İşlemenin Zorunlu Olması

 

Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için Kişisel Veri İşlemesi’nin zorunlu olması halinde İlgili Kişi’nin Kişisel Veri’leri işbu veri işleme şartının kapsamında işlenir.

5.8.  

Şirket’in Meşru Menfaati için Kişisel Veri İşlemenin Zorunlu Olması

 

İlgili Kişi’nin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, Şirket’in meşru menfaatleri için veri işlemesinin zorunlu olması halinde İlgili Kişi’nin Kişisel Veri’leri işbu veri işleme şartının kapsamında işlenir.

6.       ÖZEL NİTELİKLİ KİŞİSEL VERİ’LERİN İŞLENMESİ

6.1.  

Özel Nitelikli Kişisel Veriler, Şirket tarafından, işbu Politika’da belirtilen ilke ve esaslara uygun olarak ve Kurul’un belirleyeceği yöntemler de dahil olmak üzere gerekli her türlü idari ve teknik tedbirler alınarak ve aşağıdaki şartların varlığı halinde işlenir:

 

-    Sağlık ve cinsel hayat dışındaki Özel Nitelikli Kişisel Veriler, kanunlarda açıkça öngörülmesi diğer bir ifade ile ilgili kanunda Kişisel Verilerin İşlenmesi’ne ilişkin açıkça bir hüküm olması halinde İlgili Kişi’nin Açık Rıza’sı bulunmaksızın işlenir. Aksi halde, sağlık ve cinsel hayat dışındaki Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin işlenmesi için İlgili Kişi’nin Açık Rıza’nın mevcudiyeti aranmaktadır.

-    Sağlık ve cinsel hayata ilişkin Özel Nitelikli Kişisel Veriler, kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler (örn. Şirket bordrosu altında çalışan işyeri hekimi) veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından İlgili Kişi’nin Açık Rıza’sı bulunmaksızın işlenir. Aksi halde, Sağlık ve cinsel hayat dışındaki Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin işlenmesi için İlgili Kişi’nin Açık Rıza’nın mevcudiyeti aranmaktadır.

6.2.  

Şirket, Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin işlenmesi süreçlerinde yer alan çalışanlara yönelik:

6.2.1.   

KVK Düzenlemeleri ile Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin güvenliği konularında düzenli olarak eğitimler verir.

6.2.2.   

Gizlilik sözleşmeleri yapar.

6.2.3.   

Özel Nitelikli Kişisel Veri’lere erişim yetkisine sahip kullanıcıların yetki kapsamlarını ve sürelerini net olarak tanımlar.

6.2.4.   

Periyodik olarak yetki kontrollerini gerçekleştirir.

6.2.5.   

Görev değişikliği olan ya da işten ayrılan çalışanların bu alandaki yetkilerini derhal kaldırır ve ilgili çalışana tahsis edilen envanteri derhal geri alır.

6.3.  

Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin elektronik ortamlara aktarılması durumunda, Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin işlendiği, muhafaza edildiği ve/veya erişildiği elektronik ortamlar ile ilgili olarak Şirket:

6.3.1.   

Özel Nitelikli Kişisel Veri’leri kriptografik yöntemler kullanarak muhafaza eder.

6.3.2.   

Kriptografik anahtarları güvenli ve farklı ortamlarda tutar.

6.3.3.   

Özel Nitelikli Kişisel Veriler üzerinde gerçekleştirilen tüm hareketlerin işlem kayıtlarını güvenli olarak loglar.

6.3.4.   

Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin bulunduğu ortamlara ait güvenlik güncellemelerini sürekli takip eder, gerekli güvenlik testlerini düzenli olarak yapar / yaptırır, test sonuçlarını kayıt altına alır.

6.3.5.   

Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin bir yazılım aracılığıyla erişiliyorsa bu yazılıma ait kullanıcı yetkilendirmelerini yapar, bu yazılımların güvenlik testlerini düzenli olarak yapar / yaptırır, test sonuçlarını kayıt altına alır.

6.3.6.   

Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin uzaktan erişim olması halinde en az iki kademeli kimlik doğrulama sistemi sağlar.

6.4.  

Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin fiziksel ortamda işlenmesi durumunda, verilerin işlendiği, muhafaza edildiği ve/veya erişildiği fiziksel ortamlar ile ilgili olarak Şirket:

6.4.1.   

Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin bulunduğu ortamın niteliğine göre yeterli güvenlik önlemleri (elektrik kaçağı, yangın, su baskını, hırsızlık vb. durumlara karşı) alır.

6.4.2.   

Bu ortamların fiziksel güvenliğini sağlayarak yetkisiz giriş çıkışları engeller.

6.5.  

Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin aktarılması halinde, Şirket:

6.5.1.   

Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin e-posta yoluyla aktarılmasının gerekmesi halinde şifreli kurumsal e-posta adresi veya Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) hesabı kullanılır.

6.5.2.   

Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin taşınabilir bellek, CD, DVD gibi ortamlar yoluyla aktarımın gerekli olması halinde kriptografik yöntemlerle şifreleme yapılır ve kriptografik anahtar farklı ortamda tutulur.

6.5.3.   

Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin farklı fiziksel ortamlardaki sunucular arasında aktarılması gerekiyorsa, sunucular arasında VPN kurulur veya SFTP yöntemiyle aktarı gerçekleştirilir.

6.5.4.   

Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin kağıt ortamı yoluyla aktarımının gerekli olması halinde, evrakın çalınması, kaybolması ya da yetkisiz kişiler tarafından görülmesi gibi risklere karşı gerekli önlemler alınır ve evrak “gizlilik dereceli belgeler” formatında gönderilir.

6.6.  

Yukarıdaki düzenlemelere ek olarak Komite, Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin güvenliğinin sağlanmasına ilişkin Kurul tarafından yayımlanan başta Kişisel Veri Güvenliği Rehberi olmak üzere KVK Düzenlemeleri’ne uygun önlemlerin alınması ve mekanizmaların kurulmasından sorumludur.

7.       ŞİRKET TARAFINDAN İŞLENEN KİŞİSEL VERİ’LER VE İŞLENME AMAÇLARI

Şirket nezdinde, KVK Düzenlemeleri uyarınca İlgili Kişiler bilgilendirilerek, Şirket’in Kişisel Veri işleme amaçları doğrultusunda, KVKK’nın 5’inci ve 6’ncı maddesinde belirtilen Kişisel Veri işleme şartlarından en az birine dayalı ve sınırlı olarak, başta Kişisel Verilerin İşlenmesi’ne ilişkin KVKK’nın 4’üncü maddesinde belirtilen ilkeler olmak üzere KVKK’da belirtilen genel ilkelere uygun bir şekilde Kişisel Veri’ler işlenmektedir. İşbu Politika’da belirtilen amaçlar ve şartlar çerçevesinde, işlenen Kişisel Veri kategorileri ve Kişisel Veri işleme amaçları hakkındaki detaylı bilgiler, işbu Politika’nın EK 1’inde (EK 1 - Kişisel Veri Kategorileri ve Kişisel Veri’lerin İşlenme Amaçları) yer almaktadır.

8.       KİŞİSEL VERİ’LERİN SAKLANMA SÜRESİ VE İMHASI

8.1.  

Şirket, Kişisel Veri’leri işlendikleri amaç için gerekli olan süre ve ilgili yasal mevzuatta öngörülen minimum süre kadar muhafaza eder. Bu kapsamda, Şirket öncelikle ilgili mevzuatta Kişisel Veri’lerin saklanması için bir süre öngörülüp öngörülmediğini tespit eder, bir süre belirlenmişse bu süreye uygun davranır. Yasal bir süre mevcut değil ise Kişisel Veriler işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar saklanır. Şirket tarafından Kişisel Veriler hiçbir surette gelecekte kullanma ihtimali göz önünde bulundurularak saklanmaz.

8.2.  

Şirket, Kişisel Veri işleme envanterine uygun olarak Kişisel Veri saklama ve İmha politikası oluşturur ve tüm İmha’ya (silme ve/veya yok etme ve/veya anonimleştirme) ilişkin faaliyetlerini KVK Düzenlemeleri ile ilgili Kişisel Veri saklama ve İmha politikası ile uyumlu şekilde gerçekleştirir. Kişisel Veriler, hazırlanan Kişisel Veri saklama ve İmha politikası kapsamında belirlenen saklama sürelerinin sonunda periyodik İmha sürelerine veya İlgili Kişi başvurusuna uygun olarak ve belirlenen İmha yöntemleri (silme ve/veya yok etme ve/veya anonimleştirme) ile İmha edilir. İmha süreçlerinin işletilmesinden Komite sorumludur. Bu kapsamda gerekli prosedür Komite tarafından oluşturulur. Bu kapsamda gerekli prosedür Komite tarafından oluşturulur.

9.       KİŞİSEL VERİ’LERİN AKTARILMASI

9.1.  

Şirket, hukuka uygun Kişisel Veri işleme amaçları doğrultusunda gerekli güvenlik önlemlerini alarak İlgili Kişi’lerin Kişisel Veri’lerini yurt içinde ve/veya yurt dışında bulunan üçüncü kişilere KVK Düzenlemeleri’ne uygun şekilde aktarabilir. Bu durumda, üçüncü kişiler ile akdedilen sözleşmelere gerekli koruyucu düzenlemeler eklenir.

9.2.  

İlgili Kişi’nin Açık Rıza’sı olmasa dahi aşağıda belirtilen şartlardan bir ya da birkaçının mevcut olması halinde KVK Düzenlemeleri’ne uygun şekilde gerekli idari ve teknik tedbirlerin alınması ile Kişisel Veriler Şirket tarafından üçüncü kişilere aktarılabilecektir:

 

-    Kişisel Veri’lerin aktarılmasına ilişkin ilgili faaliyetlerin kanunlarda açıkça öngörülmesi,

-    Kişisel Veri’lerin Şirket tarafından aktarılmasının bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili ve gerekli olması,

-    Kişisel Veri’lerin aktarılmasının Şirket’in hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması,

-    Kişisel Veri’lerin İlgili Kişi tarafından alenileştirilmiş olması şartıyla, alenileştirme amacıyla sınırlı bir şekilde Şirket tarafından aktarılması,

-    Kişisel Veri’lerin Şirket tarafından aktarılmasının Şirket’in veya İlgili Kişi’nin veya üçüncü kişilerin haklarının tesisi, kullanılması veya korunması için zorunlu olması,

-    İlgili Kişi’nin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla Şirket meşru menfaatleri için Kişisel Veri aktarımı faaliyetinde bulunulmasının zorunlu olması,

-    Fiili imkansızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünü koruması için zorunlu olması.

9.3.  

Yukarıdakilere ek olarak Kişisel Veriler, Kurul tarafından yeterli korumaya sahip olduğu ilan edilen yabancı ülkelere (“Yeterli Korumaya Sahip Yabancı Ülke”) yukarıdaki şartlardan herhangi birinin varlığı halinde aktarılabilir. Yeterli korumanın bulunmaması durumunda ise mevzuatta öngörülen veri aktarım şartları doğrultusunda Türkiye’deki ve ilgili yabancı ülkedeki Veri Sorumluları’nın yeterli bir korumayı yazılı olarak taahhüt ettiği ve Kurul’un izninin bulunduğu yabancı ülkelere (“Yeterli Korumayı Taahhüt Eden Veri Sorumlusunun Bulunduğu Yabancı Ülke”) aktarılabilir.

10.       ÖZEL NİTELİKLİ KİŞİSEL VERİ’LERİN AKTARILMASI

10.1.  

Özel Nitelikli Kişisel Veri’ler Şirket tarafından, işbu Politika’da belirtilen ilkelere uygun olarak ve Kurul’un belirleyeceği yöntemler de dahil olmak üzere gerekli her türlü idari ve teknik tedbirler alınarak ve aşağıdaki şartların varlığı halinde aktarılabilir:

 

-    Sağlık ve cinsel hayat dışındaki Özel Nitelikli Kişisel Veriler, kanunlarda açıkça öngörülmesi diğer bir ifade ile ilgili kanunda Kişisel Verilerin İşlenmesi’ne ilişkin açıkça bir hüküm olması halinde İlgili Kişi’nin Açık Rıza’sı bulunmaksızın işlenir. Aksi halde, Sağlık ve cinsel hayat dışındaki Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin işlenmesi için İlgili Kişi’nin Açık Rıza’nın mevcudiyeti aranmaktadır.

-    Sağlık ve cinsel hayata ilişkin Özel Nitelikli Kişisel Veriler, kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler (örn. Şirket bordrosu altında çalışan işyeri hekimi) veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından İlgili Kişi’nin Açık Rıza’sı bulunmaksızın işlenir. Aksi halde, sağlık ve cinsel hayat dışındaki Özel Nitelikli Kişisel Veri’lerin işlenmesi için İlgili Kişi’nin Açık Rıza’nın mevcudiyeti aranmaktadır.

10.2.  

Yukarıdakilere ek olarak Özel Nitelikli Kişisel Veri’ler, Yeterli Korumaya Sahip Yabancı Ülke’lere yukarıdaki şartlardan herhangi birinin varlığı halinde aktarılabilir. Yeterli korumanın bulunmaması durumunda ise mevzuatta öngörülen veri aktarım şartları doğrultusunda Yeterli Korumayı Taahhüt Eden Veri Sorumlusunun Bulunduğu Yabancı Ülke’lere aktarılabilir.

11.       ŞİRKET’İN AYDINLATMA YÜKÜMLÜLÜĞÜ

11.1.  

Şirket, KVKK’nın 10’uncu maddesine ve Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ hükümlerine uygun olarak, Kişisel Veri’lerin işlenmesinden önce İlgili Kişi’leri aydınlatır. Bu kapsamda Şirket, İlgili Kişi’leri KVK Düzenlemeleri’ne uygun olarak Kişisel Veri’lerinin Veri Sorumlusu olarak kim tarafından, hangi amaçlarla işlendiği, hangi amaçlarla kimlerle paylaşıldığı, hangi yöntemlerle toplandığı ve hukuki sebebi ve İlgili Kişi’lerin Kişisel Veri’lerinin işlenmesi kapsamında sahip olduğu hakları konusunda bilgilendirmektedir.

11.2.  

Tüm yeni Kişisel Veri işleme süreçlerinin Komite’ye raporlanması amacı ile gerekli KVK Prosedürleri Komite tarafından oluşturulur.

11.3.  

Veri İşleyen’in Şirket haricinde üçüncü bir kişi olması halinde, üçüncü kişinin yukarıda belirtilen yükümlülüklere uygun davranacağı yazılı bir sözleşme ile Kişisel Veri İşlenmesi’ne başlanmadan önce üçüncü kişi tarafından taahhüt edilir. Her bir çalışan, Şirkete üçüncü bir kişi tarafından Kişisel Veri aktarımı yapılan durumda işbu Politika’da ve KVK Prosedürleri’nde yer alan süreci kat etmekle yükümlüdür.

12.       İLGİLİ KİŞİ’LERİN HAKLARI

12.1.  

İlgili Kişi’ler, aşağıda yer alan haklara sahiptirler:

 

-    Kişisel Veri’lerinin işlenip işlenmediğini öğrenme,

-    Kişisel Veri’leri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

-    Kişisel Veri’lerinin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

-    yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veri’lerinin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

-    Kişisel Veri’lerinin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin Kişisel Veri’lerinin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

-    Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde, Kişisel Veri’lerinin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin Kişisel Veri’lerinin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

-    işlenen verilerinin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

-    Kişisel Veri’lerinin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması halinde, zararın giderilmesini talep etme.

12.2.  

İlgili Kişiler, işbu Politika’nın bölüm 12.1. bölümünde sayılmış haklarına ilişkin taleplerini Kurul’un belirlemiş olduğu yöntemlerle Şirket’e iletebileceklerdir. Bu doğrultuda https://shop.miele.com.tr/Data/EditorFiles/Miele_Ilgili_Kisi_Basvuru_Formu.DOCX adresinden ulaşılabilecek Miele Elektrikli Aletler Dış Ticaret ve Pazarlama Limited Şirketi İlgili Kişi Başvuru Formu’ndan yararlanabileceklerdir. Ancak, her halükarda güncel başvuru yöntemleri ve başvuru içeriği başvuru öncesinde ilgili mevzuattan kontrol edilmeli ve başvurular söz konusu usul ve esaslara uygun şekilde gerçekleştirilmelidir.

12.3.  

İlgili Kişi’lerin yukarıda sıralanan haklarına ilişkin taleplerini yazılı olarak Şirket’e iletmeleri durumunda Şirket, KVK Düzenlemeleri’ne uygun şekilde talebin niteliğine göre talebi en geç 30 (otuz) gün içinde ücretsiz olarak talebi sonuçlandırır. Taleplerin Veri Sorumlusu tarafından sonuçlandırılmasına ilişkin ayrıca bir maliyet doğması halinde ise, Kurul tarafından belirlenen tarifedeki ücretler Veri Sorumlusu tarafından talep edilebilir.

13.       KİŞİSEL VERİ YÖNETİMİ VE GÜVENLİĞİ

13.1.  

Şirket, KVK Düzenlemeleri kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmek, işbu Politika’nın uygulanması için gerekli KVK Prosedürleri’nin hazırlanmasını ve uygulanmasını sağlamak ve denetlemek, bunların işleyişine yönelik önerilerde bulunmak üzere Komite oluşturur.

13.2.  

Şirket, KVK Düzenlemeleri’ne uygun olarak Kişisel Veri’lerin güvenliğinin temini için gerekli tüm idari ve teknik tedbirleri almaktadır. Bu kapsamda Şirket tarafından Kişisel Verilerin İşlenmesi faaliyetleri teknolojik imkanlar ve uygulama maliyetine göre teknik sistemlerle denetlenmektedir.

13.3.  

Kişisel Verilerin İşlenmesi faaliyetlerine yönelik teknik konularda bilgili personel istihdam edilmektedir.

13.4.  

Şirket çalışanları, Kişisel Veri’lerin korunmasına ve hukuka uygun olarak işlenmesine yönelik olarak bilgilendirilmekte ve eğitilmektedir.

13.5.  

Şirket’te Kişisel Veri’lere erişmesi gereken çalışanların söz konusu Kişisel Veri’lere erişimini sağlamak adına gerekli KVK Prosedürleri oluşturulur ve bunun oluşturulması ve uygulanmasından Komite sorumludur.

13.6.  

Şirket çalışanları, Kişisel Veri’lere yalnızca kendilerine tanımlanan yetki dahilinde ve ilgili KVK Prosedürleri’ne uygun olarak erişebilir.

13.7.  

Şirket çalışanları Kişisel Veri’lerin güvenliğinin yeterince sağlanmadığı şüphesinde olmaları yahut böyle bir güvenlik açığını tespitte bulunmaları halinde derhal durumu Komite’ye bildirir.

13.8.  

Kişisel Veri’lerin güvenliğine yönelik detaylı KVK Prosedürleri Komite tarafından oluşturulur.

13.9.  

Kendisine Şirket cihazı tahsis edilen her kişi, kendi kullanımına tahsis edilen cihazlarının güvenliğinden sorumludur.

13.10.     

Her bir Şirket çalışanı kendi sorumluluk alanında yer alan fiziki dosyaların güvenliğinden sorumludur.

13.11.     

KVK Düzenlemeleri kapsamında Kişisel Veri’lerin güvenliği için talep edilen veya ek olarak talep edilecek olan güvenlik önlemleri olması durumunda tüm çalışanlar ek güvenlik önlemlerine uymak ve bu güvenlik önlemlerinin sürekliliğini sağlamak ile yükümlüdür.

13.12.     

Şirket içerisinde işlenen Kişisel Veri’lerin tamamı Şirket tarafından “Gizli Bilgi” olarak kabul edilir.

13.13.     

Şirket çalışanları, Kişisel Veri’lerin güvenliğine ve gizliliğine ilişkin yükümlülüklerinin, iş ilişkisinin sona ermesinden sonra da devam edeceği konusunda bilgilendirilmiş ve Şirket çalışanlarından bu kurallara uymaları yönünde taahhüt alınmıştır.

14.   DENETİM

Şirket, KVK Düzenlemeleri’ne, işbu Politika’ya ve KVK Prosedürleri’ne Şirket’in tüm çalışanları ve Veri İşleyen’lerinin uygun hareket ettiğini düzenli olarak hiçbir ön bildirimde bulunmaksızın her zaman ve re’sen denetleme hakkını haizdir ve bu kapsamda gerekli rutin denetimleri yapar. Komite, bu denetimlere dair KVK Prosedürleri oluşturur ve anılan prosedürlerin uygulanmasını sağlar.

15.       SORUMLULUKLAR

İşbu Politika’nın hazırlanmasından, revize edilmesinden ve uygulanmasından sorumlu Komite, Şirket Müdürler Kurulu tarafından Müdürler Kurulu kararı ile atanır. Politika değişiklikleri de Müdürler Kurulu tarafından atanmış Komite tarafından yapılır.

16.       POLİTİKA’DA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER

 16.1.  

Şirket tarafından işbu Politika zaman zaman Müdürler Kurulu onayı ile değiştirilebilir.

 

16.2.  

Şirket, güncel Politika versiyonunu aşağıdaki internet sitesi adresi üzerinden İlgili Kişi’lerin erişimine sunar.

 https://shop.miele.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi-ve-islenmesi-politikasi.shtm
 

 https://www.miele.com.tr/domestic/kisisel-verilerin-korunmasi-46.htm#p3880
 

17.       POLİTİKA’NIN YÜRÜRLÜK TARİHİ

İşbu Politika’nın bu versiyonu 07/04/2016 tarihinden itibaren uygulanmak üzere Müdürler Kurulu tarafından onaylanmıştır.

 

EK 1 - Kişisel Veri Kategorileri ve Kişisel Veri’lerin İşlenme Amaçları

Kişisel Veri Kategorisi
Kişisel Veri İşleme Amaçları

 
Kimlik Verisi
·       Acil Durum Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Bilgi Güvenliği Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Çalışan Adayı / Stajyer / Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Çalışan Adaylarının Başvuru Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Çalışan Memnuniyeti Ve Bağlılığı Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Çalışanlar İçin İş Akdi Ve Mevzuattan Kaynaklı Yükümlülüklerin Yerine Getirilmesi

·       Çalışanlar İçin Yan Haklar Ve Menfaatleri Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Denetim / Etik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Eğitim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Erişim Yetkilerinin Yürütülmesi

·       Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi

·       Finans Ve Muhasebe İşlerinin Yürütülmesi

·       Firma / Ürün / Hizmetlere Bağlılık Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Fiziksel Mekan Güvenliğinin Temini

·       Görevlendirme Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Hukuk İşlerinin Takibi Ve Yürütülmesi

·       İç Denetim / Soruşturma / İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       İletişim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       İnsan Kaynakları Süreçlerinin Planlanması

·       İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi

·       İş Sağlığı / Güvenliği Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       İş Süreçlerinin İyileştirilmesine Yönelik Önerilerin Alınması Ve Değerlendirilmesi

·       İş Sürekliliğinin Sağlanması Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Lojistik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Mal / Hizmet Satın Alım Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Mal / Hizmet Satış Sonrası Destek Hizmetlerinin Yürütülmesi

·       Mal / Hizmet Satış Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Mal / Hizmet Üretim Ve Operasyon Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Müşteri İlişkileri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Müşteri Memnuniyetine Yönelik Aktivitelerin Yürütülmesi

·       Organizasyon Ve Etkinlik Yönetimi

·       Pazarlama Analiz Çalışmalarının Yürütülmesi

·       Performans Değerlendirme Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Reklam / Kampanya / Promosyon Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Risk Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Sözleşme Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Talep / Şikayetlerin Takibi

·       Taşınır Mal Ve Kaynakların Güvenliğinin Temini

·       Tedarik Zinciri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Ücret Politikasının Yürütülmesi

·       Ürün / Hizmetlerin Pazarlama Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Veri Sorumlusu Operasyonlarının Güvenliğinin Temini

·       Yatırım Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Yetenek / Kariyer Gelişimi Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

·       Yönetim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Diğer -  Kamu Sağlığının Korunması

·       Diğer - Koruyucu Hekimlik

 
İletişim Verisi
·       Acil Durum Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Bilgi Güvenliği Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Çalışan Adayı / Stajyer / Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Çalışan Adaylarının Başvuru Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Çalışan Memnuniyeti Ve Bağlılığı Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Çalışanlar İçin İş Akdi Ve Mevzuattan Kaynaklı Yükümlülüklerin Yerine Getirilmesi

·       Çalışanlar İçin Yan Haklar Ve Menfaatleri Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Denetim / Etik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Eğitim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Erişim Yetkilerinin Yürütülmesi

·       Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi

·       Finans Ve Muhasebe İşlerinin Yürütülmesi

·       Firma / Ürün / Hizmetlere Bağlılık Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Görevlendirme Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Hukuk İşlerinin Takibi Ve Yürütülmesi

·       İç Denetim / Soruşturma / İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       İletişim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       İnsan Kaynakları Süreçlerinin Planlanması

·       İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi

·       İş Sağlığı / Güvenliği Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       İş Süreçlerinin İyileştirilmesine Yönelik Önerilerin Alınması Ve Değerlendirilmesi

·       İş Sürekliliğinin Sağlanması Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Lojistik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Mal / Hizmet Satın Alım Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Mal / Hizmet Satış Sonrası Destek Hizmetlerinin Yürütülmesi

·       Mal / Hizmet Satış Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Mal / Hizmet Üretim Ve Operasyon Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Müşteri İlişkileri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Müşteri Memnuniyetine Yönelik Aktivitelerin Yürütülmesi

·       Organizasyon Ve Etkinlik Yönetimi

·       Pazarlama Analiz Çalışmalarının Yürütülmesi

·       Reklam / Kampanya / Promosyon Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Risk Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Sözleşme Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Talep / Şikayetlerin Takibi

·       Taşınır Mal Ve Kaynakların Güvenliğinin Temini

·       Tedarik Zinciri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Ücret Politikasının Yürütülmesi

·       Ürün / Hizmetlerin Pazarlama Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Veri Sorumlusu Operasyonlarının Güvenliğinin Temini

·       Yatırım Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

·       Yönetim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Diğer -  Kamu Sağlığının Korunması

·       Diğer - Koruyucu Hekimlik

 
Özlük Verisi
·       Acil Durum Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Bilgi Güvenliği Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Çalışan Memnuniyeti Ve Bağlılığı Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Çalışanlar İçin İş Akdi Ve Mevzuattan Kaynaklı Yükümlülüklerin Yerine Getirilmesi

·       Çalışanlar İçin Yan Haklar Ve Menfaatleri Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Denetim / Etik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Eğitim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Erişim Yetkilerinin Yürütülmesi

·       Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi

·       Fiziksel Mekan Güvenliğinin Temini

·       Görevlendirme Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Hukuk İşlerinin Takibi Ve Yürütülmesi

·       İç Denetim / Soruşturma / İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       İnsan Kaynakları Süreçlerinin Planlanması

·       İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi

·       İş Sağlığı / Güvenliği Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       İş Süreçlerinin İyileştirilmesine Yönelik Önerilerin Alınması Ve Değerlendirilmesi

·       İş Sürekliliğinin Sağlanması Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Mal / Hizmet Satış Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Organizasyon Ve Etkinlik Yönetimi

·       Performans Değerlendirme Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Talep / Şikayetlerin Takibi

·       Taşınır Mal Ve Kaynakların Güvenliğinin Temini

·       Ücret Politikasının Yürütülmesi

·       Yetenek / Kariyer Gelişimi Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

·       Yönetim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

 
Hukuki İşlem Verisi
·       Çalışanlar İçin İş Akdi Ve Mevzuattan Kaynaklı Yükümlülüklerin Yerine Getirilmesi

·       Denetim / Etik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi

·       Hukuk İşlerinin Takibi Ve Yürütülmesi

·       İç Denetim / Soruşturma / İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Risk Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·       Sözleşme Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Talep / Şikayetlerin Takibi

·       Yatırım Süreçlerinin Yürütülmesi

·       Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

 
Müşteri İşlem Verisi
·      Bilgi Güvenliği Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Denetim / Etik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi

·      Finans ve Muhasebe İşlerinin Yürütülmesi

·      Firma / Ürün / Hizmetlere Bağlılık Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Hukuk İşlerinin Takibi Ve Yürütülmesi

·      İç Denetim / Soruşturma / İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      İletişim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi

·      İş Sağlığı / Güvenliği Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      İş Süreçlerinin İyileştirilmesine Yönelik Önerilerin Alınması Ve Değerlendirilmesi

·      İş Sürekliliğinin Sağlanması Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Lojistik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Satış Sonrası Destek Hizmetlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Satış Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Üretim Ve Operasyon Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Müşteri İlişkileri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Müşteri Memnuniyetine Yönelik Aktivitelerin Yürütülmesi

·      Pazarlama Analiz Çalışmalarının Yürütülmesi

·      Reklam / Kampanya / Promosyon Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Sözleşme Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Talep / Şikayetlerin Takibi

·      Taşınır Mal Ve Kaynakların Güvenliğinin Temini

·      Tedarik Zinciri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Ürün / Hizmetlerin Pazarlama Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

 
Fiziksel Mekan Güvenliği Verisi
·      Bilgi Güvenliği Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Erişim Yetkilerinin Yürütülmesi

·      Fiziksel Mekan Güvenliğinin Temini

·      Hukuk İşlerinin Takibi Ve Yürütülmesi

·      İç Denetim / Soruşturma / İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi

·      Lojistik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Taşınır Mal Ve Kaynakların Güvenliğinin Temini

·      Tedarik Zinciri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Veri Sorumlusu Operasyonlarının Güvenliğinin Temini

·      Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

·      Ziyaretçi Kayıtlarının Oluşturulması Ve Takibi

 
İşlem Güvenliği Verisi
·      Bilgi Güvenliği Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Denetim / Etik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Erişim Yetkilerinin Yürütülmesi

·      Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi

·      Firma / Ürün / Hizmetlere Bağlılık Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Hukuk İşlerinin Takibi Ve Yürütülmesi

·      İç Denetim / Soruşturma / İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi

·      İş Süreçlerinin İyileştirilmesine Yönelik Önerilerin Alınması Ve Değerlendirilmesi

·      İş Sürekliliğinin Sağlanması Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Satış Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Müşteri Memnuniyetine Yönelik Aktivitelerin Yürütülmesi

·      Reklam / Kampanya / Promosyon Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Sözleşme Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Talep / Şikayetlerin Takibi

·      Ürün / Hizmetlerin Pazarlama Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Veri Sorumlusu Operasyonlarının Güvenliğinin Temini

·      Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

 
Finans Verisi
·      Bilgi Güvenliği Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Çalışanlar İçin İş Akdi Ve Mevzuattan Kaynaklı Yükümlülüklerin Yerine Getirilmesi

·      Denetim / Etik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi

·      Finans ve Muhasebe İşlerinin Yürütülmesi

·      Hukuk İşlerinin Takibi Ve Yürütülmesi

·      İç Denetim / Soruşturma / İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      İnsan Kaynakları Süreçlerinin Planlanması

·      İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi

·      Lojistik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Satın Alım Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Satış Sonrası Destek Hizmetlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Satış Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Üretim Ve Operasyon Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Müşteri İlişkileri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Pazarlama Analiz Çalışmalarının Yürütülmesi

·      Performans Değerlendirme Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Reklam / Kampanya / Promosyon Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Risk Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Sözleşme Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Talep / Şikayetlerin Takibi

·      Ücret Politikasının Yürütülmesi

·      Ürün / Hizmetlerin Pazarlama Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Yatırım Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

·      Yönetim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

 
Mesleki Deneyim Verisi
·      Acil Durum Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Bilgi Güvenliği Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Çalışan Adayı / Stajyer / Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Çalışan Adaylarının Başvuru Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Çalışanlar İçin İş Akdi Ve Mevzuattan Kaynaklı Yükümlülüklerin Yerine Getirilmesi

·      Denetim / Etik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Eğitim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi

·      Hukuk İşlerinin Takibi Ve Yürütülmesi

·      İç Denetim / Soruşturma / İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      İnsan Kaynakları Süreçlerinin Planlanması

·      İş Sağlığı / Güvenliği Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Performans Değerlendirme Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Ücret Politikasının Yürütülmesi

·      Yetenek / Kariyer Gelişimi Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

 
Pazarlama Verisi
·      Bilgi Güvenliği Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi

·      Firma / Ürün / Hizmetlere Bağlılık Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Hukuk İşlerinin Takibi Ve Yürütülmesi

·      İletişim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi

·      İş Sürekliliğinin Sağlanması Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Müşteri İlişkileri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Müşteri Memnuniyetine Yönelik Aktivitelerin Yürütülmesi

·      Organizasyon Ve Etkinlik Yönetimi

·      Pazarlama Analiz Çalışmalarının Yürütülmesi

·      Reklam / Kampanya / Promosyon Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Sözleşme Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Ürün / Hizmetlerin Pazarlama Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Veri Sorumlusu Operasyonlarının Güvenliğinin Temini

·      Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

 
Görsel Ve İşitsel Kayıtlar Verisi
·      Çalışan Adayı / Stajyer / Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Çalışan Adaylarının Başvuru Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Çalışan Memnuniyeti Ve Bağlılığı Süreçlerinin Yürütülmesii

·      Çalışanlar İçin İş Akdi Ve Mevzuattan Kaynaklı Yükümlülüklerin Yerine Getirilmesi

·      Denetim / Etik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Eğitim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi

·      Firma / Ürün / Hizmetlere Bağlılık Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Hukuk İşlerinin Takibi Ve Yürütülmesi

·      İç Denetim / Soruşturma / İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      İletişim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      İnsan Kaynakları Süreçlerinin Planlanması

·      İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi

·      İş Süreçlerinin İyileştirilmesine Yönelik Önerilerin Alınması Ve Değerlendirilmesi

·      İş Sürekliliğinin Sağlanması Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Lojistik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Satış Sonrası Destek Hizmetlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Satış Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Üretim Ve Operasyon Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Müşteri İlişkileri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Müşteri Memnuniyetine Yönelik Aktivitelerin Yürütülmesi

·      Organizasyon Ve Etkinlik Yönetimi

·      Pazarlama Analiz Çalışmalarının Yürütülmesi

·      Reklam / Kampanya / Promosyon Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Sözleşme Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Talep / Şikayetlerin Takibi

·      Tedarik Zinciri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Ürün / Hizmetlerin Pazarlama Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

 
Felsefi İnanç, Din, Mezhep Ve Diğer İnançlar Verisi
·      Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi

·      Görevlendirme Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Hukuk İşlerinin Takibi Ve Yürütülmesi

·      İnsan Kaynakları Süreçlerinin Planlanması

·      İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi

·      İş Sürekliliğinin Sağlanması Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Lojistik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Satın Alım Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Satış Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Üretim Ve Operasyon Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Risk Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Sözleşme Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Tedarik Zinciri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Veri Sorumlusu Operasyonlarının Güvenliğinin Temini

·      Yatırım Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

·      Yönetim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Diğer -  Kamu Sağlığının Korunması

·      Diğer - Koruyucu Hekimlik

 
Dernek Üyeliği Verisi
·      Çalışan Adayı / Stajyer / Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Çalışan Adaylarının Başvuru Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Çalışanlar İçin İş Akdi Ve Mevzuattan Kaynaklı Yükümlülüklerin Yerine Getirilmesi

·      İnsan Kaynakları Süreçlerinin Planlanması

·      Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

 
Vakıf Üyeliği Verisi
·      Çalışan Adayı / Stajyer / Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Çalışan Adaylarının Başvuru Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Çalışanlar İçin İş Akdi Ve Mevzuattan Kaynaklı Yükümlülüklerin Yerine Getirilmesi

·      İnsan Kaynakları Süreçlerinin Planlanması

·      Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

 
Sağlık Verisi
·      Acil Durum Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Çalışan Adayı / Stajyer / Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Çalışan Adaylarının Başvuru Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Çalışanlar İçin İş Akdi Ve Mevzuattan Kaynaklı Yükümlülüklerin Yerine Getirilmesi

·      Çalışanlar İçin Yan Haklar Ve Menfaatleri Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi

·      Görevlendirme Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Hukuk İşlerinin Takibi Ve Yürütülmesi

·      İnsan Kaynakları Süreçlerinin Planlanması

·      İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi

·      İş Sağlığı / Güvenliği Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      İş Sürekliliğinin Sağlanması Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Lojistik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Satın Alım Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Satış Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Üretim Ve Operasyon Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Risk Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Sözleşme Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Tedarik Zinciri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Veri Sorumlusu Operasyonlarının Güvenliğinin Temini

·      Yatırım Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

·      Yönetim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Diğer -  Kamu Sağlığının Korunması

·      Diğer - Koruyucu Hekimlik

 
Ceza Mahkûmiyeti Ve Güvenlik Tedbirleri Verisi
·      Çalışanlar İçin İş Akdi Ve Mevzuattan Kaynaklı Yükümlülüklerin Yerine Getirilmesi

·      Görevlendirme Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Hukuk İşlerinin Takibi Ve Yürütülmesi

·      İnsan Kaynakları Süreçlerinin Planlanması

·      İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi

·      Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

 
Araç Verisi
·      Çalışanlar İçin İş Akdi ve Mevzuattan Kaynaklı Yükümlülüklerin Yerine Getirilmesi

·      Çalışanlar İçin Yan Haklar Ve Menfaatleri Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Denetim / Etik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Hukuk İşlerinin Takibi Ve Yürütülmesi

·      İç Denetim / Soruşturma / İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      İnsan Kaynakları Süreçlerinin Planlanması

·      İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi

·      Lojistik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Taşınır Mal Ve Kaynakların Güvenliğinin Temini

·      Tedarik Zinciri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Veri Sorumlusu Operasyonlarının Güvenliğinin Temini

·      Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

 
Talep / Şikayet Verisi
·      Çalışan Memnuniyeti Ve Bağlılığı Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Denetim / Etik Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi

·      Hukuk İşlerinin Takibi Ve Yürütülmesi

·      İç Denetim / Soruşturma / İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      İletişim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi

·      İş Süreçlerinin İyileştirilmesine Yönelik Önerilerin Alınması Ve Değerlendirilmesi

·      İş Sürekliliğinin Sağlanması Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Satış Sonrası Destek Hizmetlerinin Yürütülmesi

·      Mal / Hizmet Satış Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Müşteri İlişkileri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi

·      Müşteri Memnuniyetine Yönelik Aktivitelerin Yürütülmesi

·      Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi

·      Talep / Şikayetlerin Takibi

·      Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

 
 

Çerez Aydınlatma Metni

Çerez Aydınlatma Metni

MİELE ELEKTRİKLİ ALETLER DIŞ TİCARET VE PAZARLAMA LİMİTED ŞİRKETİ

ÇEREZ VE DİĞER TANIMLAMA TEKNOLOJİLERİNE İLİŞKİN AYDINLATMA METNİ

 

Miele Elektrikli Aletler Dış Ticaret ve Pazarlama Limited Şirketi (“Miele” veya “Şirket”) mümkün olan en iyi alışveriş deneyimini size sunmak için çerezler ve diğer çevrimiçi tanımlama teknolojileri (pikseller, web işaretçileri, gifler vb.) (birlikte kısaca “Çerez(ler)” olarak anılacaktır) kullanmaktadır. Çerezler, bilgisayarınıza, akıllı telefonunuza ve/veya tabletinize yerleştirilen ve tarayıcınız tarafından kaydedilen küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, takma isimli olsalar veya bir kişiyi doğrudan tanımlamasalar dahi, diğer bilgiler ile birleştirilerek bir kişiyi belirlenebilir kıldıkları takdirde kişisel veri olarak kabul edilmektedirler.

 

Şirketimiz, gizliliğinize ve kişisel verilerinizin korunmasına ilişkin haklarınıza saygı duymakta ve sizinle güvene dayalı bir ilişki kurmak ve sürdürmek için çalışmaktadır. Bu kapsamda Şirketimiz, Çerezler de dahil kişisel verilerinizi 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) başta olmak üzere kişisel verilerin korunmasına ilişkin tüm mevzuat hükümlerine uygun şekilde işlemekte, verilerinizin güvenli şekilde barındırılmasını sağlamakta ve olası hukuka aykırı erişimlere karşı gerekli tüm güvenlik tedbirlerini almaktadır. Bu doğrultuda Şirketimiz, işbu Çerez ve Diğer Tanımlama Teknolojilerine İlişkin Aydınlatma Metni (“Aydınlatma Metni”) ile kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında sizleri detaylı şekilde ve şeffaflıkla bilgilendirmeyi hedeflemektedir.

 

Veri Sorumlusu

 

Kişisel verileriniz, veri sorumlusu sıfatıyla İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü nezdinde 420304-0 sicil numarası ile kayıtlı ve şirket merkezi Ayazağa Mah. Mimar Sinan Sok. Seba Office Apt. No: 21 D: 53 Sarıyer / İstanbul adresinde bulunan Miele tarafından işbu Aydınlatma Metni çerçevesinde işlenmektedir.

 

İşlenen Kişisel Verileriniz

 

Ziyaretçi kimliğiniz, yönlendirici (hangi siteden geldiğiniz), ziyaret tarihiniz ve saati, bölgesel ayarlarınız ve dil seçenekleriniz, cihaz işletim sisteminiz, tarayıcı ve tarayıcı sürümünüz, IP adresiniz, görüntülediğiniz sayfa URL’leri / tıkladığınız bağlantılar, sayfada geçirdiğiniz zaman, cihanızın türü, coğrafi konumunuz, arama anahtar kelimeleriniz, fare hareketleriniz (mouse flow) ve benzeri kişisel verileriniz kimlik, iletişim, işlem güvenliği, pazarlama ve müşteri işlem kişisel veri kategorileri kapsamında aşağıda belirtilen toplanma yöntemleri, işleme amaçları ve hukuki sebepleri çerçevesinde Şirketimiz tarafından işlenmektedir.

 

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemleri

 

Kişisel verileriniz, Şirketimiz tarafından tamamen veya kısmen otomatik yollarla, elektronik ortamdan https://www.miele.com.tr/ ve https://shop.miele.com.tr/ başta olmak üzere Şirketimizin internet siteleri, mobil uygulamaları, tarayıcılarınız, üçüncü parti reklam ortaklarımız, sosyal medya platformları ile bunlara ileride eklenebilecek sair yöntemler (kanallar) vasıtasıyla toplanmaktadır.

 

Çerezler ve Çerezler’in Kullanım Amaçları ile Bu Kapsamda İşlemenin Hukuki Sebepleri

 

Çevrimiçi mecralarımızda hem birinci parti Çerezler (ziyaret ettiğiniz mecramız tarafından yerleştirilen) hem de üçüncü parti Çerezler (ziyaret ettiğiniz mecralarımız haricindeki diğer internet siteleri, iş ortakları veya servis sağlayıcıları gibi üçüncü taraflar tarafından yerleştirilen) kullanılmaktadır. Çevrimiçi mecralarımızda kullanılan Çerezler ve bunların işlenme amaçları aşağıdaki gibidir:

 

Zorunlu Çerezler - Çevrimiçi mecralarımızın çalışması için gerekli temel fonksiyonları gerçekleştirmek

 

Zorunlu Çerezler, sayfada gezinme ve internet sitemizin güvenli alanlarına erişim gibi temel işlevleri etkinleştirerek çevrimiçi mecralarımızı kullanılabilir hale getirmeye yardımcı olur. Bu Çerezler çevrimiçi mecralarımızın çalışması (örn. internet sitesinin çalışmayan alanlarının tespiti) ve ilgili mevzuat düzenlemeleri kapsamında yer alan hukuki yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi için zorunlu olup, kullanıma kapatılamaz. Söz konusu Çerezler genellikle gizlilik tercihlerinizin belirlenmesi, oturum açma veya formların doldurulması, belirli bir süre boyunca çevrimiçi alışveriş sepetinizin hatırlanması gibi sizin tarafınızdan hizmet temini için talep edilen aksiyonların yerine getirilebilmesi için kullanılmaktadır. Tarayıcı ayarlarınızı bu Çerezler’i engelleyecek veya sizi uyaracak şekilde belirleyebilirsiniz. Ancak bu durumda çevrimiçi mecralarımızın bazı bölümleri çalışmayabilecektir.

 

Bu kategorideki verileriniz, KVKK’nın 5’inci maddesinin 2’nci fıkrasının (ç) bendi uyarınca veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması ve (f) bendi uyarınca ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması kişisel veri işleme şartları (hukuki sebepleri) kapsamında toplanabilecektir.

 

İşlevsel Amaçlı Çerezler – Çevrimiçi mecralarımızın işlevselliğini arttırmak ve kişiselleştirme imkanı tanınması suretiyle kullanım kolaylığı sağlamak

 

İşlevsel Çerezler, tercih ettiğiniz dil veya erişim sağladığınız bölge gibi çevrimiçi mecralarımızın davranışını ve görümünü değiştiren bilgilerin hatırlanmasını ve daha kullanıcı dostu bir deneyim yaşamanızı sağlar. Böylece bu Çerezler, çevrimiçi mecralarımızın gelişmiş işlevsellik ve kişiselleştirme (örn. dil tercihi, kullanıcı adı ve şifrenin saklanması) imkanı sunmasını sağlar. Söz konusu Çerezler Miele veya üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları tarafından açık rızanıza istinaden kullanılabilir. Bu Çerezler’in kullanımına onay vermediğiniz takdirde, ilgili fonksiyonlardan yararlanamazsınız.

 

Çerez Hizmet Sağlayıcı

Google Tag Manager

Çerez İsmi

“NID”, "SID",  "IDE", "ANID", "DSID", "FLC", "AID", "TAID" "exchange_uid", "AID", "DSID" ve "TAID" 

Açıklama

Ziyaretçi hareketlerini izleyip seçiminize bağlı olan kullanıcı davranışlarının gerçekleşip gerçekleşmediğini tespit etmenizi sağlayan bir kod grubudur.

Çerez Süresi

2 Yıl

 

 

Bu kategorideki verileriniz, KVKK’nın 5’inci maddesinin 1’inci fıkrası uyarınca bulunması halinde açık rıza kişisel veri işleme şartı (hukuki sebebi) kapsamında toplanabilecektir.

 

Analiz Çerezleri - Çevrimiçi mecralarımızı analiz etmek ve bunların performansını arttırmak

 

Analitik Çerezler, çevrimiçi mecralarımızın performansını iyileştirebilmemiz için ziyaret ve trafik bilgilerini takip etmemizi ve ölçümlememizi sağlar. Onayınıza istinaden toplanan bu verilerinizin işlenmesi çevrimiçi mecralarımızı, hizmetlerimizi ve tekliflerimizi sürekli olarak optimize ederek mümkün olan en iyi alışveriş deneyimini size sunmamıza olanak sağlar (örn. internet sitemizi ziyaret edenlerin aradıklarını bulmalarının kolaylaştırılması).

 

Çerez Hizmet Sağlayıcı

Google Analytics

Çerez İsmi

“NID”, "SID",  "IDE", "ANID", "DSID", "FLC", "AID", "TAID" "exchange_uid", "AID", "DSID" ve "TAID" 

Açıklama

Utm çerezi ile her bir ziyaretçiye tek bir tanım verilir. Böylece aynı ziyaretçi iki kez kaydedilmez.

Çerez Süresi

2 Yıl

 

Çerez Hizmet Sağlayıcı

Facebook Custom Audience

Çerez İsmi

_fbp, fr

Açıklama

Hedef kitlelerin belirlenebilmesi için sosyal medya bağlantılı kodların işlenmesi.

Çerez Süresi

2 ay

 

Bu kategorideki verileriniz, KVKK’nın 5’inci maddesinin 1’inci fıkrası uyarınca bulunması halinde açık rıza kişisel veri işleme şartı (hukuki sebebi) kapsamında toplanabilecektir.

 

Pazarlama / Hedefleme Çerezleri - Hedefleme ve pazarlama faaliyeti gerçekleştirmek

 

Pazarlama / hedefleme Çerezler’i, ziyaretçilerimizin ziyaret ettikleri sayfaları ve ürünleri takip etmeye ve bu kapsamda ziyaretçilerimizin tercih ve beğenilerine uygun daha ilgili çekici ve kişiye özel içerikler sunulmasına imkan tanır. Bu Çerezler ve Çerezler vasıtasıyla toplanan kişisel verileriniz, açık rızanızın bulunması halinde Miele ve/veya arama motorları, sosyal medya platformları, veri yönetim platformları ve dijital reklam platformları gibi üçüncü parti iş ortaklarımız tarafından ilgi alanlarınızın bir profilinin oluşturulması suretiyle ve sair yöntemlerle size özel / ilginizi çekebilecek reklam, tanıtım, satış, pazarlama, etkinlik yönetimi, avantaj, indirim, promosyon, kampanya içeriklerinin oluşturulması ve sunulması (örn. ziyaretçilerin görüntüledikleri sayfa ve ürünler üzerinden ilgi alanlarına göre reklam gösterilmesi) ile veri zenginleştirme amaçlarıyla işlenmektedir.

 

Bu kapsamda üçüncü parti iş ortaklarımızın, kendi ağları dahilinde kullanıma dayalı kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgi için lütfen doğrudan ilgili iş ortağımızla irtibata geçiniz yahut gizlilik / çerez politikasını inceleyiniz.

 

Çerez Hizmet Sağlayıcı

Google Adwords

Çerez İsmi

“NID”, "SID",  "IDE", "ANID", "DSID", "FLC", "AID", "TAID" "exchange_uid", "AID", "DSID" ve "TAID" 

Açıklama

Google Adwords ile reklam veren kullanıcıların reklamları aranan kelimeyle ilişkilendirilir.

Çerez Süresi

2 Yıl

 

Çerez Hizmet Sağlayıcı

Google Dynamic Remarketing

Çerez İsmi

“NID”, "SID",  "IDE", "ANID", "DSID", "FLC", "AID", "TAID" "exchange_uid", "AID", "DSID" ve "TAID" 

Açıklama

Web sitemizi ziyaret etmiş veya mobil uygulamamızı kullanmış olan kullanıcılara reklam gösterir. Örneğin, yeniden pazarlama, web sitenizden hiçbir şey satın almadan ayrılan kullanıcılara farklı cihazlarında alakalı reklamlar göstererek bu kullanıcılarla tekrar bağlantı kurmanıza yardımcı olur.

Çerez Süresi

2 Yıl

 

Bu kategorideki verileriniz, KVKK’nın 5’inci maddesinin 1’inci fıkrası uyarınca bulunması halinde açık rıza kişisel veri işleme şartı (hukuki sebebi) kapsamında toplanabilecektir.

 

Çerezler’e İlişkin Tercihlerin Yönetimi

 

Çevrimiçi mecralarımıza giriş yaptığınızda yalnızca yukarıda belirtilen zorunlu Çerezler herhangi bir onayınız olmaksızın kullanılmaktadır. Bu kapsamda, çevrimiçi mecralarımıza ilk girişiniz esnasında ve gerekmesi halinde takip eden girişlerinizde karşınıza çıkartılan Çerez Uyarı Modülü’nden de takibini sağlayabileceğiniz üzere, diğer Çerez türleri tarafınızca ‘Tercihler’ menüsünden veya ‘Onaylıyorum’ butonundan aktif hale getirilmeksizin kullanılmamaktadır. Bu kapsamda Çerezler’in tamamını veya bir kısmını ‘Tercihler’ menüsünden yahut ‘Onaylıyorum’ butonuna basarak Çerezler’in tamamını aktif hale getirerek yukarıda açık rızanızı gerektiren her bir Çerez türü ve ilişkili işleme amacı bakımından kişisel verilerinizin işlenmesine özgür iradeniz ile açık rızanızı verebilirsiniz.

 

Ayrıca, çoğu tarayıcı Miele’nin kontrolü ve müdahalesi olmaksızın kendi Çerezler’ini otomatik olarak kullanmakta ve ancak bu tarayıcılar Çerezler’i reddetme veya kayıt öncesinde uyarı görüntüleme seçeneği de sunabilmektedir. Çoğu internet tarayıcısının menü listesinde bulunan yardım işlevi, tarayıcınızın yeni Çerezler’i kabul etmemesi için nasıl talimat verebileceğinizi, yeni bir Çerez gönderildiğinde tarayıcınızın size ne şekilde bilgi verebileceğini veya Çerezler’in nasıl devre dışı bırakılacağını açıklayabilmektedir. Lütfen bu konuda daha detaylı bilgi için ilgili tarayıcı hizmet sağlayıcı ile doğrudan irtibata geçiniz yahut bunların gizlilik / çerez politikalarını inceleyiniz. Söz konusu devre dışı bırakma işlemi bilgisayarınızdaki, akıllı telefonunuzdaki veya tabletinizdeki, ret işleminin gerçekleştirildiği tarayıcınızda bulunan bir Çerez vasıtasıyla kaydedilecek ve müşteri hesabınızla ilişkilendirilmeyecektir. Bu nedenle devre dışı bırakma işlemi, cihazlarınızın her biri ve de her bir tarayıcı için ayrı ayrı gerçekleştirilmelidir. Tarayıcınız, tarayıcıyı kapatmanızı takiben Çerezler’i kendiliğinden siliyorsa, caymaya ilişkin Çerezler’in (devre dışı bırakma işlevi) de silineceğini hatırlatmak isteriz.

 

Çevrimiçi mecralarımızda takip piksellerini engellemek için ayrıca Ghostery, Webwasher, Bug-Nosys veya AdBlock gibi araçları da kullanabilirsiniz.

 

Ancak çevrimiçi hizmetlerimizin tüm işlevlerini kullanabilmeniz için tüm Çerezler’i aktif hale getirmenizi veya tümüne onay vermenizi önermekteyiz. Çerezlerimiz şifre, kredi kartı verileri veya benzeri hassas bilgileri kaydetmemektedir. Çerezler uç cihazınızda herhangi bir hasara neden olmamakta veya herhangi bir virüs içermemektedir.

 

Bununla birlikte, Çerezler’i etkinleştirmek istememeniz veya etkinleştirememeniz halinde her zaman telefon (telefon hattı: 444 11 22) vasıtasıyla ürün ve/veya hizmetlerimizi sair yöntemlerle nasıl temin edebileceğinize ilişkin bilgi almanız mümkündür.

 

Anlık Bildirimler (Push Notifications)

 

Mobil uygulama ve/veya internet sitesini kullanımınız sırasında ayrıca onay vermediğiniz sürece size ‘anlık bildirim’ yapılmamaktadır. Bu özelliği aktif hale getirmeniz halinde ise, anlık bildirimlerin yapılması için gerekli olan işlem güvenliği bilgileriniz yalnızca kampanyalar ve yeni ürünler hakkında bilgi vermek, ürün fiyat indirimlerini duyurmak, sepette unutulan ürünleri hatırlatmak amacıyla işlenir. Anlık bildirim özelliğini aktif hale getirmeniz halinde, her zaman internet tarayıcınızın ayarlarından değişiklik yaparak ilgili özelliği kapatabilirsiniz. Ancak bu durumda, anlık bildirim hizmetlerimizden yararlanmanız mümkün olmayacaktır.

 

Kişisel Verilerinizin Yurt İçinde ve/veya Yurt Dışında Yerleşik Üçüncü Kişilere Aktarılması

 

Şirketimiz bünyesinde kişisel verilerinize, yalnızca yukarıda detaylarına yer verilen amaçlar bakımından sınırlı yetki erişimine sahip çalışanlarımız tarafından kendi görevlerini yerine getirmek amacıyla gerekli ölçüde erişilebilmekte ve KVKK’nın 8’inci ve/veya 9’uncu maddelerinde düzenlenen aktarıma yönelik şartların bulunmadığı hallerde yurt içinde ve/veya yurt dışında yerleşik üçüncü kişilere aktarılmamaktadır. Bununla birlikte, yukarıda belirtilen her bir kişisel veri kategorisi kapsamında işlenen kişisel verileriniz, KVKK’nın 8’inci ve/veya 9’uncu maddelerine uygun şekilde ve ilgili veri kategorisi için yukarıda belirtilen kişisel veri işleme şartlarının (hukuki sebeplerinin) aktarım amaçları bakımından da ayrıca mevcut olması halinde aşağıdaki alıcı gruplarına aktarılabilecektir:

 

Şirket faaliyetlerinin yürütülmesi bakımından ürün ve/veya hizmet temin edilmesi amacı başta olmak üzere her bir Çerez türü bakımından yukarıda belirtilen amaçlarla yurt içinde ve/veya yurt dışında yerleşik tedarikçilerimize,

İş birliklerinin kurulması ve sürdürülmesi ile ortak reklam / pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi amaçları başta olmak üzere her bir Çerez türü bakımından yukarıda belirtilen amaçlarla yurt içinde ve/veya yurt dışında yerleşik iş ortaklarımıza (örn. arama motorları, sosyal medya platformları, veri yönetim platformları ve dijital reklam platformları),

Global politika ve prosedürlere uyum sağlanması bakımından iletişim, denetim ve raporlama ile ürün / hizmet geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesi amaçları başta olmak üzere her bir Çerez türü bakımından yukarıda belirtilen amaçlarla yurt dışında yerleşik topluluk şirketlerimize, ve

Şirketimizin hukuki yükümlüklerinin yerine getirilmesi ile hukuk işlerinin takibi amaçları başta olmak üzere her bir Çerez türü bakımından yukarıda belirtilen amaçlarla yurt içinde yerleşik yetkili kamu kurum ve kuruluşlara aktarılabilecektir.

 

KVKK Kapsamında Haklarınız

 

Kişisel veri sahibi olarak KVKK’nın 11’inci maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

 

Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,

Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

KVKK ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda ve kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde yapılan işlemlerin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

İşlenen verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması halinde zararın giderilmesini talep etme.

 

Yukarıda belirtilen haklarınıza yönelik başvurularınızı, Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ hükümlerine uygun şekilde (yazılı olarak veya kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi, güvenli elektronik imza, mobil imza veya Şirketimize daha önce bildirmiş olduğunuz ve sistemlerimizde kayıtlı olan e-posta adresiniz üzerinden elektronik olarak Şirketimizin gerçek hak sahibi olduğunuzun tespitini gerçekleştirebilmesi amacıyla kimliğinizi doğrulayan bilgilerle / belgelerle* (T.C. kimlik numarası veya diğer ülke vatandaşları için pasaport numarası, tebligata esas yerleşim yeri adresi / iş yeri adresi, cep telefonu / telefon / faks numarası, e-posta adresi vb.) birlikte) https://shop.miele.com.tr/Data/EditorFiles/Miele_Ilgili_Kisi_Basvuru_Formu.DOCX adresinden ulaşabileceğiniz İlgili Kişi Başvuru Formu’nu doldurarak yahut yukarıda açıklanan ve ilgili mevzuatta düzenlenen usul ve esasa uygun şekilde veri sorumlusuna ait İlgili Kişi Başvuru Formu’nda belirtilen kanallardan Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç 30 (otuz) gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

 

* Söz konusu belgeler kapsamında herhangi bir özel nitelikli kişisel veriye (örn. din bilgisi veya kan grubu bilgisi) yer verilmemesi gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Bilgi Koruma

Miele Bilgi Güvenliği

 

Yüksek kaliteli ve dayanıklı ürünler üreticisi beyaz eşya devi Miele, ağ bağlantılı cihazlarının, uygulamalarının ve web uygulamalarının veri ve siber güvenliğinde de en optimum güvenlik çemberini sunmaktadır.  Zayıflıkları önceden tespit etmek ve ortadan kaldırmak için her türlü çabayı göstermemize ve tüm bu önleyici önlemlere rağmen, bilgi teknolojisi kullanımında yüzde yüz güvenlik asla sağlanamamaktadır.

 

Bu nedenle Miele, kullanıcı uygulamanızın, ağ bağlantılı ürünlerimizin, uygulamalarımızın veya web uygulamalarımızın veri güvenliği ile ilgili olası veya keşfedilen risklerle ilgili tüm ipuçlarıyla ilgilenmektedir.

https://shop.miele.com.tr/kisisel-veri-saklama-ve-imha-politikasi.shtm

Miele'deki siber güvenlikle ilgili bilgilerin yanı sıra geliştirilmesi gereken yönlerin bildirilmesi için lütfen aşağıdaki bağlantı altındaki uluslararası sayfamızı kullanınız.

             https://www.miele.com/de/com/cybersicherheit-5047.htm