Miele

Kyle ConnaughtonAnı ifade etmek

3 Michelin yıldızına sahip bir şef olmasına rağmen, Kyle Connaughton çok erişilebilir bir kişi. Kyle bahçecilikten hoşlanıyor, başkalarını mutlu etmekten hoşlandığı için yemek pişiriyor ve Japon mutfağına son derece hayran. Bugüne kadar görülenin ötesine geçen bir yaşam sürmek onun için, kazandığı başarıyla asla rehavete kapılmamak anlamına geliyor.

“Hayat, konfor alanında yaşamak için çok kısa. İnsan kendini zorlamalı.”
Kyle Connaughton3 Michelin yıldızlı ünlü şef

Kaliforniya'nın Sonoma ilçesinde bulunan “Single Thread” restoranının sahibi ve şefi olarak Kyle, kendini, menşelerinden tabaktaki sunumlarına varıncaya kadar malzemelerine adıyor. 2 hektarlık çiftliğinde, hasadın ardından taze taze mutfağında işlediği sebzeler yetiştiriyor. Böylece anı yakalayarak, eserleri yardımıyla konukları için zaman ve mekan arasında bağ yaratıyor.

Kaliforniya Japonya ile buluşuyor

“Sunumu hazırlarken ve mutfakta hassas çalışmalar için sadece yemek çubukları kullanıyorum, çünkü doğal ritimlerini, akışlarını seviyorum. Genel olarak az sayıda, buna karşın kaliteli ve son derece işlevsel mutfak aletleri kullanıyorum.”

Kyle, Japon kültürüne olan sevgisini henüz 9 yaşındayken, babasına pasifiğin ötesindeki adaya yaptığı iş gezilerinde düzenli olarak eşlik ederken keşfetti. İkisi birlikte sık sık Los Angeles'taki Japon restoranlarında yemek yer ve ülkenin kültürünü ve mutfağını daha iyi tanımak için tekrar tekrar Japonya'ya uçarlardı. Bu deneyimlerden esinlenen Kyle, Japon restoranlarındaki kariyerine başladı ve en tanınmış Japon aşçılık okullarından birine giderek öğrenimini Japonya'da yaptı ve ardından Hokkaido'ya taşındı.

“Yaratıcılığımızda bize o büyük başarıyı getirecek anın arayışı içindeyiz daima – nedir yenilikçi olan? Daha önce kimsenin görmediği bir şeyi nasıl yaratabiliriz?”

Kyle ve Azuma

Doğaya ve Japon kültürüne olan yakınlığı Kyle ve çiçek sanatçısı Azumo Makoto'nun hemen anlaşmasının sebeplerinden sadece ikisi. “Başka sanatçı ve zanaatçılarla birlikte çalışmak biz aşçılara ilham veren bir durum” diye ifade ediyor Kyle. “Azuma'nın floral dünyası ve bizim küliner dünyamız arasında çok fazla paralellik var.”

Saygın şıklık – Kombi buharlı fırınla çalışma

Kombi buharlı fırından alınan ilhamla, basit malzemeler seçildi ve bunlardan sıra dışı bir yemek yaratıldı. Bu şekilde Kyle farklı sebze türlerini derledi ve bunları bir parça balığın bilinçli sadeliği ile kombine etti. Zeki bir şekilde basit, ancak son derece de özel bir yemek.

Kombi buharlı fırın hakkında daha fazla bilgi edinin

Kinugoshi tofusu, avokado ve baharatlı otlardan bir sos, farklı sebzeler ve balığı kombine eden bazı oluşturdu. Kyle her malzemenin hassas bir şekilde hazırlanmasına yoğunlaştı ve bu şekilde farklı aromalarının hepsinin birbirleriyle mükemmel bir uyum içinde olmasını sağladı.

Anı yakalamak – tüm yüzey indüksiyon özelliğine sahip indüksiyonlu ocakta çalışmak

“Bu indüksiyonlu ocakta muhteşem bulduğum şey birçok şeyi aynı anda yapmanın mümkün olması. Teknoloji bugüne kadar bize mutfakta böyle bir şıklık ve akış ile hareket etme olanağını tanımamıştı – ama biz şeflerin aradığı şey tam da bu” diye açıklıyor Kyle. Sonuç, günden bir enstantene, mevsimin sunduklarının en iyilerinden hazırlanmış birden fazla küçük yemek. Her bir aromanın tadını almanın mümkün olduğu ve her bir ögenin tam olarak piştiği ve sanatkar bir şekilde sunulduğu bir eser.”

İndüksiyonlu ocak hakkında daha fazla bilgi edinin

“Olumluya doğru değişim anlamına gelen bir Japon deyimi var “Kaizen”. Hergün birtakım şeyleri gerçekten nasıl değiştirebileceğimizi konuşuruz. Bunun için hiç durmamak, keşfetme dürtüsünü asla kaybetmemek, ortalamayla tatmin olmamak ve daima bir sonraki seviyeye ulaşmaya çalışmak gerek.”