Satın alma politikası

Beschaffungspolitik

Ürünlerimizin pazar başarısı bunların kalitesiyle yakından ilgilidir ve müşterilerimizin sürekli artan kalite gereksinimlerine cevap verebilme hedefimizle de doğrudan bağlantılıdır. Yerel ve uluslararası pazarlarda gittikçe sertleşen bir rekabet ortamında, kalite gittikçe artarak önemli bir faktör haline gelmeye devam ediyor.

Satın alma stratejimizin çerçevesinde ve "Gittikçe daha iyiye" başlıklı firma sloganıyla birlikte, bizimle aynı kalite felsefesine sahip olan ve dünyanın her yerinde faaliyet gösteren ev aletleri sanayisindeki bir şirketle iş ilişkisine girmeye ilgi duyan tedarikçiler arıyoruz.

Sadece çalışanlarımıza ve müşterilerimize karşı değil, özellikle de tedarikçilerimize ve kamuya karşı da kendimizi sorumlu hissediyoruz. Tedarikçilerimizle aramızdaki ilişkiler hedef odaklı, güvenilir ve sürekli olmalıdır.

Bunun için gereken şartlar ise DIN ISO 9000 ff'ye göre yerleşik bir kalite sistemi, DIN EN ISO 14001'e göre çevre bilinciyle faaliyet göstermek, ihtiyaçlarımızın zamanında ve esnek bir şekilde karşılanmasıyla birlikte yeniliklere açık olmak ve teknik çözümler ararken yardımcı olmaktır.

Sorumluluk bilinci yerinde, etik açıdan düzgün ve sürekli faaliyet halindeki bir şirket olan Miele tedarikçileriyle ilişkilerinde bütünlük eğilimini izler ve uluslararası Social Accountability 8000 (http://www.sa-intl.org) standardına uymaya dikkat eder ve bunu tedarikçilerinden de aynı şekilde bekler. Bu standart var olan çok sayıdaki uluslararası insan haklarıyla birlikte Uluslararası İş Organizasyonu'nun (ILO) temel anlaşmasına, insan haklarıyla ilgili genel açıklamalara ve çocuk haklarıyla ilgili Birleşmiş Milletler anlaşmasına dayanır.