Veriler & olgular

Şirket

Miele & Cie. KG, 1899 yılındaki kuruluşundan bu yana Miele (% 51) ve Zinkann (% 49) ailelerine aittir. Ana yönetim binasının olduğu ana merkez ve ana fabrika Gütersloh'tadır.

Felsefe

Miele, branşında kalite ve teknoloji lideri olmasının gerektirdiği gereksinimlerle birlikte bağımsız bir aile şirketidir. Miele için iş ortaklarına karşı ortaklığa uygun bir tutum sergilemek, çalışan odaklı bir şirket yapısına sahip olmak, belirlediği hedeflerde ve yönetimde süreklilik sağlamak oldukça önemlidir.

Şirket felsefesi hakkında

İş performansı

Miele & Cie. KG, eşit haklara sahip altı genel müdür tarafından yönetilmektedir: Olaf Bartsch (Finans ve Yönetim), Dr. Stefan Breit (Teknoloji), Dr. Axel Kniehl (Pazarlama ve Satış), Dr. Markus Miele (Yönetici Ortak), Rebecca Steinhage (İnsan Kaynakları ve Kurumsal İlişkiler) ve Dr. Reinhard Zinkann (Yönetici Ortak).

Çalışan

Miele'de 11.900'ü Almanya'da olmak üzere dünya çapında yaklaşık 23.300 kişi çalışmaktadır.

İş Geliştrime

31 Aralık 2022'de sona eren 2022 mali yılında şirket 5,43 milyar avro ciro elde etti. Bu rakam, %12,2'lik bir büyümeye karşılık gelmektedir. Almanya'da ciro 1,47 milyar avro olarak gerçekleşti.

Sürdürülebilirlik

Miele için sürekliliği olan faaliyetler yapmak şirket değerleri ve gelenekleri için gerekli ve uzun vadeli şirket başarısı için de temeldir. Miele, UN süreklilik organizasyonu Global Compact'ın bir üyesi ve "Çok yönlülük Anlaşması"nı imzalayan firmalardan biridir. Miele, her iki yılda bir sürdürülebilirlik raporu yayınlamaktadır. Miele'de sürdürülebilirlik konusuyla ilgili diğer tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Süreklilik raporunu indir

Geçmiş

1899'da Carl Miele ve Reinhard Zinkann tarafından santrifüj fabrikası olarak kurulan Miele, öncelikle mandıracılık tekniği, yıkama makineleri, iki tekerli araçlar ve hatta araba gibi farklı ürün alanlarında faaliyet gösteriyordu. Şirket bugün dünyanın her yerinde ev ürünleri alanındaki kalite ve teknoloji liderliğine odaklanıyor.

 

 

Kronoloji