Veriler & olgular

Miele-Eingangsbereich

Miele hakkında


Miele, mutfak, çamaşır ve yer bakımı için üst düzey ev aletlerinin dünya çapındaki lider satıcısıdır. Bunlara ticari amaçlı kullanımlar için bulaşık makineleri, çamaşır makineleri ve çamaşır kurutma makineleri ve de tıbbi aletleri ve laboratuvar ihtiyaçlarını hazırlamak için kullanılan cihazlar da dahildir ("Miele Professional"). Miele, kendi satış şirketleri veya ithalatçıları üzerinden yaklaşık 100 ülkede temsil ediliyor.

Şirket

Miele & Cie. KG, 1899 yılındaki kuruluşundan bu yana Miele (yüzde 51) ve Zinkann (yüzde 49) ailelerine aittir. Ana yönetim binasının olduğu ana merkez ve ana fabrika Gütersloh'tadır.

Kilit faktörler hakkında

Felsefe

Miele, branşında kalite ve teknoloji lideri olmasının gerektirdiği gereksinimlerle birlikte bağımsız bir aile şirketidir. Miele için iş ortaklarına karşı ortaklığa uygun bir tutum sergilemek, çalışanlara odaklı bir şirket yapısı ve değerlerde, hedeflerde ve yönetimde süreklilik sağlamak oldukça önemlidir.

Şirket felsefesi hakkında

İş performansı

Miele & Cie. KG, eşit yetkilere sahip genel müdürler tarafından yönetiliyor: Olaf Bartsch (finans ve ana yönetim bölümleri genel müdürü), Dr. Stefan Breit (teknik genel müdür), Dr. Axel Kniehl (pazarlama ve satış genel müdürü), ve Dr. Markus Miele ile Dr. Reinhard Zinkann (idari genel müdürler).

İşçi

Almanya'da 11.038 olmak üzere dünya çapında Miele'de yaklaşık 20.221 kişi çalışıyor.

İş Geliştrime

30 Haziran 2019 tarihinde sona eren 2018/2019 mali yılında şirket, 4.16 milyar avro gelir elde etmiştir. Bu, 59,7 milyon avro veya yüzde 1,5'lik bir artışa karşılık geliyor. Alman iç piyasasında ciro 1,2 milyar avro'dur.

Süreklilik

Miele için sürekliliği olan faaliyetler yapmak şirket değerleri ve gelenekleri için gerekli ve uzun vadeli şirket başarısı için de temeldir. Miele, UN süreklilik organizasyonu Global Compact'ın bir üyesi ve "Çok yönlülük Anlaşması"nı imzalayanlardan biridir. Miele, her iki yılda bir süreklilik raporu yayınlıyor. Miele'de süreklilik konusuyla ilgili diğer tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Süreklilik raporunu indir

Geçmiş

1899'da Carl Miele ve Reinhard Zinkann tarafından santrifüj fabrikası olarak kurulan Miele, öncelikle mandıracılık tekniği, yıkama makineleri, iki tekerli araçlar ve hatta arabalar gibi ürün alanlarında tarım donatıcısı olarak faaliyet gösteriyordu. Şirket bugün dünyanın her yerinde ev ve bahçe aletleri alanındaki kalite ve teknoloji liderliğine odaklanıyor.

Kronoloji
Ansprechpartner

Bilgi için

Sorularınız veya istekleriniz varsa bizi arayın ya da bize bir e-posta gönderin. Size seve seve yardımcı oluruz.

Daha fazla bilgi için