Hakkımızda

AnasayfaHakkımızda

Hakkımızda

En yüksek kalite, bizim ana ilkemizdir ve daima daha iyisine ulaşmak ortak hedefimizdir. Ürünlerini 30.000 çalışma saatine kadar test eden tek üreticiyiz. İster analiz saflığında işlenmiş laboratuvar malzemeleri ister otel misafirleri için günlük yıkanan çamaşırlar olsun, ana ilkemiz 125 yılı aşkın süredir bizi müşterilerimiz için en iyi çözümü geliştirmeye ve onların da müşterilerine en iyi sonucu sunmasına olanak tanımaktadır.

Miele Professional'ı tercih etmek için geçerli nedenler

Miele Professional kalitesi

Güvenebileceğiniz kalite. Miele Professional cihazları, Miele mühendisleri tarafından geliştirilir, özenle seçilen bileşenler ağırlıklı olarak firmanın Almanya ve Avrupa'daki yetkin fabrikalarında üretilir. “Alman Mühendisliği” bizim için her şeyden önce detaylara gösterdiğimiz büyük dikkat anlamına gelir. En ufak iyileştirmeler için bile büyük uğraşlar veriyoruz.

Böylece faaliyet gösterdiğimiz sektörde başka hiçbir üreticide olmayan en uzun ürün ömrünü ve yaptığımız her şeyde %100'lük bir kaliteyi garanti edebiliyoruz.

 

Miele Professional'da ekonomik verim

Miele Professional'ın size sağladığı kalite avantajı için değer. Ürünlerimizin kullanım ömürleri boyunca ortaya çıkan maliyetler göz önünde bulundurulduğunda, cihazlarımızın nasıl ekonomik bir verimlilikle temizlenebildiği görülmektedir. Tam da bu yüzden müşterilerimiz için “Alman Mühendisliği”, yüksek bir ekonomik verim anlamına geliyor: Uzun kullanım ömrü, düşük su ve enerji tüketimi – hem de daha hızlı ve daha güvenli iş süreçleri; uzun ömürlü, kusursuz bir teknoloji ile birlikte.

 

Miele Professional'da performans

Cihazlarımızdan talepler ne denli yüksek olursa olsun fark etmez: sağlam makine yapılarımızın performansı ve uzun ömürlülüğü tüm beklentileri karşılar. Her cihaz, son bir test uygulamasından geçirilir ve cihaz tüm testleri sorunsuzca geçtikten sonra kullanıma hazır olur. Müşterilerimiz asıl işlerine odaklanabilsin diye güvenli bir şekilde mükemmel sonuçları verebilmek için cihazlarımız sorunsuzca çalışır.

 

Miele Professional'da ergonomi

Sayısız akıllı fonksiyon sunan Miele Professional cihazları, kullanıcılarının ihtiyaçlarına en uygun şekilde uyarlanabilir. Bu uygulamaların çoğu otomatik olarak gerçekleşiyor olsa da cihazları sezgisel ve seri kullanılabilir kılan unsur, serbest bir şekilde seçilebilen program parametreleridir. Eksiksiz bir kullanıcı güvenliği için normal metin ekranlarındaki anlaşılır bir şekilde düzenlenmiş kullanıcı yönlendirme, akıllarda hiçbir soru bırakmıyor.

 

Miele Professional'da hizmet

Hizmetimiz, ürünler teslim edilmeden önce başlar. Süreç planlaması ve ayrıntılı tasarruf hesaplamaları ile birlikte ihtiyaç analizleri titizlikle yapılır. Müşterilerimizle diyalog halinde, bireysel uygulamalar için özel konseptler geliştiriyoruz. Bu şekilde, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan ve güvenli süreçleri garanti eden sistem çözümleri yaratıyoruz.

Günlük çalışmalarda servis personelimiz her zaman müşterilerimizin yanındadır. Bakım sözleşmeleri ile koordine edilmiş servis programları aracılığıyla önleyici hizmet sunuyoruz. Denetimler, bakım ve servis güvenli iş akışlarına, makinelerin korunmasına ve dolayısıyla yatırımın korunmasına katkıda bulunur. Sorun oluşması durumunda, ülke çapındaki Miele Professional servis ağımız sayesinde çok hızlı bir şekilde harekete geçeriz. Hatta medikal ürünlerimiz için çoğu bölgede yılın 365 günü ve günde 24 saat hizmet vermekteyiz.

Felsefemiz

Miele Professional'ın faaliyetlerinin odağında; bulaşık ve çamaşır yıkama teknolojileri ile laboratuvar, dental ve medikal teknolojileri alanlarında endüstriyel ürünlerin üretimi yer almaktadır. Yüksek temizlik performansına ve yüksek hijyen standartlarına sahip, yenilikçi ve en modern ürünlerin arandığı her yerde Miele Professional, akla gelen ilk marka olmayı hedeflemektedir.

Tarih

90 yılı aşkın bir süredir, endüstriyel alanlarda kullanılan ürünler, Miele & Cie. KG. firması başarısının bir diğer temelini oluşturmaktadır. Bu gelişmenin başlangıcında büyük çamaşır makineleri üretilmekteydi. Zamanla bu ürünlere bulaşık makineleri, 1960'lı yıllarda da medikal ürünler eklendi. Miele Professional, 2000 yılından itibaren sadece ürün üreten bir firma olmaktan çıkıp, endüstriyel çözümler için sistemler sunan bir şirketine dönüşmüştür.

Yönetim

Miele Professional International, Dr. Christian Kluge tarafından yönetilmektedir.

İş gelişimi

Şirket 2022 mali yılında 5,43 milyar Euro ciro elde etti. Bu da 591,0 milyon Euro veya %12,2'lik bir artışa karşılık gelmektedir. Almanya'daki 1,47 milyar Euro. 31.12.2022 itibariyle Miele Grubu, 11.900'ü Almanya'da olmak üzere dünya çapında yaklaşık 23.300 kişiyi istihdam etmektedir.

Sürdürülebilirlik

Miele için sürdürülebilirlik, şirketin değerlerinde ve geleneğinde her zaman yer almıştır ve uzun soluklu kurumsal başarı için vazgeçilmez bir unsurdur. Miele, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi sürdürülebilirlik organizasyonunun bir üyesidir ve Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi'ni imzalamıştır. Miele her iki yılda bir sürdürülebilirlik raporu yayınlamaktadır.