Kılavuz ve materyal bilgisi

Yaklaşık 100 yıl önce çamaşır yıkama el işiydi. Ancak 20. yüzyılın başında, ev hanımlarının günlük işlerini çok kolaylaştıran ilk çamaşır makineleri geliştirildi. O zamandan beri de Miele tarafından, çamaşır bakımında dönüm noktası kabul edilen birçok teknik yenilik geliştirildi.
Bu bölümde materyaller hakkındaki ilginç bilgilerin yanı sıra lekelerin çıkarılmasına ilişkin sayısız öneri de veriyoruz ve bakım sembollerinin anlamını açıklıyoruz.
Size her zaman temiz ve lekesiz çamaşır dileriz!

Tekstil türleri ve bunların bakımı

Elbette siz de bir keresinde bir çamaşır yığını karşısında durdunuz ve kendinize şunu sordunuz: Hangilerini birlikte yıkayacağım ve nasıl yıkayacağım? Genellikle sorun çıkmaz ancak bazı durumlarda kötü sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. En sevdiğiniz giysiler çekmiş veya solmuş. Tekstil liflerinin özelliğine göre bunların bakımı belirlenir. Bu nedenle de bir takım temel kurallara dikkat edilmelidir. İleride bir programı aklınız kalmadan başlatabilmeniz için, bu bölümde en önemli tekstil türleri ve bunların bakımı anlaşılır bir şekilde anlatılıyor.

Daha fazlasını öğrenin

Lekelerin alfabesi

Eyvah bir leke. Şimdi paniklemeyin. Çamaşır lügatinde lekeleri çıkarmak için değerli bilgiler yer alıyor.
Belki de anneannenizin bildiklerini buradan öğrenebilirsiniz: inatçı kirleri başarıyla nasıl çıkaracağınızı. Ancak lekelerin iz bırakmadan çıkacağına dair bir garanti verilemiyor, ancak giysinizi kurtarmak için her zaman bir öneri verilebilir. Belki de insanın sinirlerini bozan lekede mutlu sona ulaşabilirsiniz.

Daha fazlasını öğrenin

Bakım sembolleri

İster yıkama, kurutma, ütüleme veya temizleme: bunların tamamı için üzerinde belli talimatlar ve yasaklar bulunan işaretler ve semboller bulunuyor.
Tekstillerinizi en iyi şekilde işleyebilmeniz için burada size çamaşırlarınız ve giysilerinize üzerinde bulunan en yaygın bakım sembollerini anlatıyoruz.

Daha fazlasını öğrenin